oquzalp
oquzalp (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 650d Video İçin Yardım

merhaba arkdaşlar. bi sorum olacaktı. ben yarım metre mesafede web tekno tarzı inceleme veya kutu açılımı şeklinde video çekmek istiyorum. bunun için bir canon 650d aldım fakat şöyle bi sorunum var. kamerada oto odaklama var ama bu benim pek işime yaramıyor.nesneleri çok hareket ettirdiğim için kimi zaman birine odaklanıyo kimi zaman diğerine. oto odaklamayı kapattıgım zaman ise yine manuel olarak bir nesneye odaklanması lazım makinenin. kısacası benim istediğim makinem bütün videoyu düz bir sekilde göstersin. bir yeri netleyip diğer yeri fulu yapsın istemiyorum. videoda görünen her yer düz bir şekilde olsun istiyorum. kullandığım lens 18-55 bu sorunu aşmak için ne yapmam gerekiyor. şimdiden teşekkürler

Tarih: 8 Temmuz 2015, 04:55 - İp: 81.***.**6.224
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

geniş açı ve kısık dyafram ile net alanı arttırmanız lazım. ancak yakın çekim yaptığınız için pek işe yaramaz. sizin tek çareniz dslr ile video çekmek yerine daha küçük sensörlü bir video kamera ile çekmek. hatta cep telefonları bile hd video çekiyor onu kullanırsanız her yer net olur. dslr kullanmaya devam edecekseniz objeler çok fazla ileri geri gitmeyecek.

Tarih: 10 Temmuz 2015, 23:52 - İp: 212.***.**7.196
sertancaki
sertancaki (üye)
İstanbul / Amatör

Ben kesim00'a katılmıyorum. Oto odaklanmayı kapatabilirsin, lens üzerindeki Af butonunu Mf'ye çekmen yeterli. Elle odaklayabilirsin. 18-55 kit lens 30cm'ye kadar odaklanabiliyor, rahatça çekim yapabilirsin. Video çekerken 10x zoom kullan ve elle zoom'u yapıp geri çık. Tripod seçimini de öne eğilebilecek bir tripod olarak seç. Işıklandırma önemli, Sana pek çok açıdan ışık lazım ki gölge yapmasın, güzel olmaz. Ayarlarında genel olarak Shutter Speed 50, fps 24-25, F3.5-5.6 olsun sıkıntı olmaz. ISO değerin ne kadar düşük olursa o kadar kaliteli sonuç alırsın. Ayrıca fotoğraf stilinde Keskinliği sonuna kadar kapat, kontrastı da biraz azaltırsan daha iyi sonuç alırsın. Başarılar.

Tarih: 21 Temmuz 2015, 13:45 - İp: 88.***.**9.180
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

18mm f:5,6 30cm canon 650d nin vereceği net alan derinliği 4,48 cm dir. o kadar net alanda nasıl çekim yapacaksınız?

Tarih: 21 Temmuz 2015, 15:05 - İp: 88.***.**4.43
  • 1