ankarafot
ankarafot (üye)
Ankara / Amatör

Canon 60d Kauçuk Tutma Yerin Çıkması

İyi günler arkadaşlar benim şubat ayında amerika'dan getirttiğim Canon EOS 60D fotoğraf makinemde bir sorun oluştuda buna yönelik ne yapmalıyım diye soracaktım. Grip'in üstünde deklanşörün önünde bulunan kauçuk yerinden çıkmış ve yerinde durmuyor. Sanki esnemiş veya uzamış gibi oldu ne yapmam gerekiyor söylerseniz çok sevinirim. Bildiğim kadarıyla yurt dışından getirilen ürünlerde türkiye garantisi geçerli değil o yüzden bilmiyorum. Bazı yerlerde okuduğum kadarıyla üretim hatasıymış ve canon servise götürünce değiştiriyorlarmış ama bunların hepsini amerikan sitelerde okudum. Türkiyede nasıl bir sistem var bilmiyorum. Arkadaşlar yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. İyi günler diliyorum.

#ankarafot' tarafından 02.05.2011 00:34:25 tarihinde düzenlendi.

#ankarafot' tarafından 02.05.2011 19:25:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mayıs 2011, 00:33 - İp: 78.***.**2.3
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

alın turkiyede bir servise goturun derdinizi anlatın,olmazsa amerikaya gonderin garant kapsamında 1 ayda yapar geri yollarlar

Tarih: 2 Mayıs 2011, 02:12 - İp: 88.***.**8.140
ankarafot
ankarafot (üye)
Ankara / Amatör

Yanıtınız için teşekkürler bugün veya yarın servise götürmeye planlıyorum yalnız amerika'ya gönderdiğimde (tabii türkiye'de çözüm bulunamazsa) geri yolladıklarında gümrükte kalma diye bir durum olmasın?

Tarih: 2 Mayıs 2011, 16:59 - İp: 78.***.**2.3
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sanmıyorum,ortada bir satınalma yok, tamir edildigine dair notla gonderiliyor diye biliyorum

Tarih: 2 Mayıs 2011, 17:32 - İp: 88.***.**8.140
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

öncelikle bir servise gösterin derim. yurt dışı işi çileli bir iş, mecbura kalınca denemeli derim.

Tarih: 2 Mayıs 2011, 18:48 - İp: 88.***.**5.2
thedays
thedays (üye)
İstanbul / Amatör

Forumda konu kirliliği olmaması adına bu konuyu hortlatıcam kusura bakmayın

3. el bir Nikon f5 flm slr alıcam fakat ilk sahibinin kullanımı sırasıdna tutma yerindeki bu kaucuk (sanırım adı o) olan yer çıkmış ve yapıştırıcıyla yapıştırmış kenarlardan cıkan yapıştırıcı sarı lekeler halinde bizim bu şeyi çıkarıp yenisini taktırma imkanımız var mı ? oyksa o lekeleri nasıl temizleyebilirim bir öneri bekliyorum teşekkürler

Tarih: 26 Eylül 2012, 22:07 - İp: 78.***.**1.231
  • 1