hyolcub
hyolcub (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 551d Autofocus

Merhaba arkadaşlar;

Ben kısa film çekmek için Canon EOS 550D + 18-55mm Lens aldım

Focus manuel olduğu için çok sıkıntı çekiyorum, acaba autofocus yapan lens var mı veya bu problemi nasıl aşıyorsunuz?

Tarih: 31 Ekim 2012, 13:21 - İp: 78.***.**7.12
burak33
burak33 (üye)
Ankara / Meraklı

"Magic Lantern" adında dslr makinalarda yeni özellikler ekleyen bir güncelleme var özel bir arayüz oluşturuyor. ben 500D kullanıyorum video da bir çok yeni özellik katıyor bir araştır istersen sana yardımcı olacaktır.

video da ne yazıkki body desteği gerekiyor sende bulunan lenste de otofocus var ancak videoda çalışmıyor daha doğrusu tek başına yeterli olmuyor. body alırken video da autofocus yapan bir dslr tercih edebilirdin bunun dışında şimdilik bir çözüm yolu aklıma gelmiyor ne yazıkki

#burak33' tarafından 31.10.2012 17:00:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ekim 2012, 14:04 - İp: 88.***.**4.233
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Video çekerken AF önemliyse Sony"nin şeffaf aynali SLT modellerini tercih etmeliydiniz. ( A57, A65, A77, A99 vs. )

Tarih: 31 Ekim 2012, 19:35 - İp: 88.***.**9.26
hyolcub
hyolcub (üye)
İstanbul / Amatör

anladım en iyisi güzel bir video kamera almak

Tarih: 1 Kasım 2012, 08:39 - İp: 78.***.**7.12
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Aynı kalitede görüntü için 24x16mm boyutlu Sony Nex VG serisi video kamera falan kullanmak lazım ve böyle şeyler gayet pahalı. Ayrıca "phase detection AF" için (phase detection son 25 senedir bütün SLR/DSLR makinaların AF sistemidir) pahalı bir adaptör (300-400 USD) almak gerekir.

Standart video kameraların sensörü boyut olarak mercimek tanesinden az hallicedir. Bu durum görüntü kalitesini etkilemekle beraber "contrast detection AF"yi oldukça kolaylaştırıp hızlandırmaktadır.

Fakat şunu da hemen ilave edeyim :

Çekeceğiniz sinemada oynatmayacaksanız, sadece TV'den seyredecekseniz tüketici tipi HD video kamera ile yukarıda bahsini ettiğim büyük sensörlü sistemler arasındaki farkı kolay kolay tespit edemezsiniz.

Tarih: 1 Kasım 2012, 10:11 - İp: 95.***.**4.2
hyolcub
hyolcub (üye)
İstanbul / Amatör

Tüketici tipi hd kameralar hoşuma gitmiyor, Çok rahat kontrol edemiyorsunuz. "phase detection AF" bu dediğiniz tam olarak anlayamadım bu özelliğe sahip bir objektif aldığımızda focusu otomatik yapıyor mu?

Tarih: 1 Kasım 2012, 13:16 - İp: 78.***.**7.12
  • 1