cacakaka
cacakaka (üye)
Adana / Amatör

Canon 550 D Bulanık Çekme Problemi

Merhaba arkadaşlar ben 4 ay önce canon 550 d makina aldım 2 hafta öncesine kadar bi sorunu yoktu ama şu son 2 haftada şarjı azken çektiğim fotoğraflar tamamen bulanık oluyo ne yapmalıyım garantiyemi yollamalıyım yardım edermisiniz?

Tarih: 9 Aralık 2012, 10:21 - İp: 176.***.**3.120
cacakaka
cacakaka (üye)
Adana / Amatör

YARDIMCI OLABİLCEK YOKMU :s

Tarih: 9 Aralık 2012, 11:29 - İp: 176.***.**3.120
ecotech
ecotech (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

dostum lanse ettiğin sorunu ilk defa duyuyorum bendede 550d var ama şarjın son zerresine kadar net fotolar.bence servide götürmende fayda var

Tarih: 9 Aralık 2012, 14:31 - İp: 88.***.**4.100
cacakaka
cacakaka (üye)
Adana / Amatör

Çok teşekkür ederim kardeş ben flash kapalı modda çekiyordum hava hafif kararmıştı flash kapalı modda hava kararmışken çekince tutukluk yapıp bulanık çekiyo tam otomatik modda sorun yok

Tarih: 9 Aralık 2012, 17:52 - İp: 176.***.**3.120
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba,
Öncelikle bahsetmiş olduğun bulanık çekme olayının şarj olayı ile alakalı olduğunu sanmıyorum.Makinanın bütün modlarında çekmeni bir tavsiye ederim.Yani Auto,Diyafram öncelikli,Enstantane öncelikli ve Manual modda birkaç çekim yap,eğer bütün modlarda aynı sorunu yapıyorsa makinanda sorun olabilir.Yinede kullandığın lens ve ayarlar konusunda biraz bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırım Manual modda çekim yaparken perde hızını çok düşük tutma ,aksi takdirde titremeden kaynaklı çekimlerde bulanık çıkma oayını görebilirsin.Normal şartlarda elde çekimlerde perde hızı odak mesafesinin altına düşmemelidir.Yani 70-300 lük bir lens ile tripodsuz bir şekilde 70 in altındaki perde hızlarında fotoğraflar net olmayabilir.

Tarih: 9 Aralık 2012, 18:29 - İp: 94.***.**6.228
ysnkzly
ysnkzly (üye)
Nevşehir / Meraklı

Tripodla çekerken bulanık çıkıyorsa lensin ıs özelliğini kapatmayı deneyebilirsin. Her zaman bulanıksa onu bilemem.

Tarih: 10 Aralık 2012, 12:44 - İp: 79.***.**9.33
  • 1