spidergirl
spidergirl (üye)
Bursa / Amatör

Canon 450 D Ve Panorama

İleride Canon 450 D almayı düşünüyorum,şimdilik kompakt makinamı kullanıyor ve okuyup araştırıyorum.Temel fotoğraf kursu konusunda da araştırma içerisindeyim .Fotoğrafçılık konusunda çok acemiyim ve bir o kadar da hevesliyim.Zamanla kendimi geliştireceğime inanıyorum.Sorum; başlıktan da anlaşıldığı üzere 450D lerde panaroma çekim modu var mı?Hatta diğer dslr'lerde bu özellik var mı?Yeni başlayan biri olarak tüm tavsiye ve yorumlara açığım.Teşekkürler...

Tarih: 9 Temmuz 2009, 14:16 - İp: 78.***.**5.162
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

bazı kompakt ve bazı dslr-like tipi cihazlarda var.Panaroma özelliği olan dslr var mı bilmiyorum...Bu tip çekimler tripot ile yapılıyor ve pc de düzenleniyor.Çekim teknikleri bölümünde arama yapmanızı tavsiye ederim...

Tarih: 9 Temmuz 2009, 14:22 - İp: 78.***.**6.243
capella
capella (üye)
Eskişehir / Profesyonel Fotoğrafçı

canon 450d de panorama modu yok. fakat ürünün yanında verilen cdde çok iyi bir panorama yazılımı olan PhotoStitch var. bu program siz hatalı çekimler yapsanız bile panoramalarınızı fevkalade birleştiriyor. ben denedim ve çok sevdim. tek dikkat etmeniz gereken bir tripod kullanmak. gerisi programa kalıyor.

Tarih: 9 Temmuz 2009, 17:17 - İp: 88.***.**0.212
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

makine içerisinde panorama yazılımının (modunun) olup olmaması çok önemli değil. tripod kullanarak çekerseniz istediğiniz kadar fotoğrafı birleştirirsiniz. muhtemelen makineyle beraber bir yazılım gelecektir. benim kullandığım yazılım ARCsoft. çok da başarılı...

Tarih: 9 Temmuz 2009, 18:05 - İp: 193.***.**0.39
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

DSLR MAKİNALARDA YOK fotoğraf eğitimi konusunda ise büyük kitapçılarda [D&R ] fotoğrafçılk konusunda kitaplar mevcut

Tarih: 12 Temmuz 2009, 06:15 - İp: 85.***.**3.21
dıgıdık
dıgıdık (üye)
İstanbul / Amatör

Bütün makineleri ezbere bilmiyorum ama genelde DSLR makinelerde panorama modu olmaz. Ayrıca makinenin içindeki panorama modu başınıza bela olmaktan başka işe de yaramaz. Neden? Çünkü çektiğiniz 2-3 fotoğrafı makine kafasına göre birleştirir ve sizin sonradan müdahale etme şansınız kalmaz. Halbuki panorama ciddi ve ayrıntılı bir iştir. Sadece panorama çekimler için üretilmiş milyarlık tripod başlıkları satılıyor piyasada. Yani işinizi makineye bırakmayın. Kendiniz yapın...her resimde yeni bir şey öğrenirsiniz

Tarih: 16 Temmuz 2009, 14:43 - İp: 78.***.**4.29
nusi55
nusi55 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam kardeş evet arkadasların dediği gibi makinanın yanında verilen cd de böyle bir program var...
ben bunları eskiden photoshop ta manuel olarak yapıyordum 360 derce birlestirme işlerini.. ama size bir fikir vereyim bu konuda sadece sanırım leica marka makina
panoramik özelliği var . laica nın amatör kullanıcılar için ürettiklerinde bahsediyorum.. bu arada leice nın yeni R9 modeli cıktı . DSLR cok harika ama biraz pahalı...
cok güzel bir makina .... 37.5 mega piksel...

Tarih: 27 Ağustos 2009, 14:08 - İp: 81.***.**0.10
fomadijital
fomadijital (üye)
İzmir / Firma

panoroma çekim compact makinelerde olur
slr ve dslr lerde olmaz çektiğin fotoları bilgisayarda birleştirirsin.
ayrıca bir kursa başla makine için onlardan yardım al

Tarih: 29 Ağustos 2009, 23:47 - İp: 85.***.**3.163
  • 1