kakalente
kakalente (üye)
Samsun / Amatör

Canon 40d Ve 450d

üstadlar merhaba,

artık copmact makineden üste tabakaya geçiş yapmak istiyorum. Epeydir araştırıyorum. acizane, Nikon ve Canon arasında çok gittim geldim. Zaten başka da elle tutulur marka bulamadım.

Öncelikli olarak Nikon 60 yada 80 derken en sonunda Canon eos450d de karar kıldım. Derken ikinci el bir d40 buldum. sadece body olarak 1200 tl. şahsen cazip geldi ancak buralarda bu işten çok fazla anlayan yok. nasıldır fiyatı?

karar aşamasındayım ancak yardım her zaman iyidir d40 üzerinde ciddi olarak dürüyorum. Yönlendirmeniz daha yardımcı olacaktır. Bir de ilk atapda nasıl bir lens almalıyım. 18x55 bana kısa geliyor. biraz daha zoom istiyorum. telephoto lens takviyesi de kesinlikle yapacağım. Ancak istediğim, özellikle tripod ile, manzara resimleri çekmek. Panorama konusunda compact da baya iyi işler çıkarttım bunu daha da geliştirmek istiyorum.

Manuel eski tip lens kitlerine de baktım. Hem daha ucuz hem de o fiyata baya farklı lens tiplerini veriyorlar. 300 tl ye neredeyse 4-5 çeşit manuel lens takımı almak mümkün. Manueller ile motorlolar arasında titreşimi netleme harici çok daha büyük bir fark var mı?

Sabır ile cevaplayanlara şimdiden teekkürler...

Saygılar

Tarih: 16 Mart 2009, 21:31 - İp: 88.***.**1.116
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

300 liraya 4-5 manuel lens? hmm tanesi 70 liradan iyi fiyat..
---
1200 lira iyi bir fiyat desek bile, makinenin durumu hakkında bilgimiz yok,sadece dıs gorunusten bahsetmiyorum,kac fotograf cekildigi aynasının sensorunun ve mekanık aksamın durumunu bilmek gerekli..
amator oldugunuzu goruyorum, tavsiyem boyle bir ikinci el 40d almaktansa sıfır 450d almanız..
ayrıca manzara için asıl olarak geniş acılı lensler makuldur.
zoom lens acıgını bir 70-300le kapatabilirsiniz..
450d ve 40d arasında sizin kullanım amacınızı etkileyen bir fark yok bana gore.

Tarih: 16 Mart 2009, 21:51 - İp: 78.***.**7.206
kakalente
kakalente (üye)
Samsun / Amatör

dediğiniz gibi tam bir amatörüm. sadece internetten araştırıp bir kaç kişi ile fikir alışverişinden başka da bir şey yapmadım. İkinci el her zaman beni de düşündürür ki telefon yada özellikle bu tarz ciddi cihazlarda. önerinizi kesinlikle dikkate alacağım.

çok teşekkür ederim.

Saygılar

Tarih: 16 Mart 2009, 22:25 - İp: 88.***.**1.116
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Bende 450D kullanicisi olarak size Canon 450D yi tavsiye ederim...18 55 kitlensin yaninda birde 55 250 mm IS ile guzel bir set yapmis olursunuz...Amator oldugunuzu sizde belirtmissiniz bu set size ilk etapta fazlasi ile yeterli olacagi kanaatindeyim.

Tarih: 17 Mart 2009, 00:00 - İp: 217.***.**2.51
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın arkadaşım,
Canon 40d, 450 d ye göre daha profesyonel bir makina...Eğer ikinci el 40 d yi düşünüyorsan ve İstanbul'da oturuyorsan Sirkeci'de Erkayalar'a makinayı götürüp teknik serviste bir baktır, baştan aşağı kontrolden geçirsinler. En azından kullanılan perde sayısını ve perdenin kalan ömrünü öğrenmiş olursun..
Ama senin yerine ben olsaydım 450 d yi yani sıfır makinayı alırdım..
Ben 3.5 yıl önce Canon 350 d makinamı doğrudan Erkayalar'ın kendisinden aldım... Neden? çünkü yetkili bayilere bile güvenmiyorum da ondan... Az kullanılmış ve ambalajı yıpranmamış makinayı sıfır diye rahatlıkla satıyorlar...
Al sıfır makinayı kafan selâmet olsun... Güle güle kullan...

Tarih: 20 Mart 2009, 23:05 - İp: 92.***.**8.113
kakalente
kakalente (üye)
Samsun / Amatör

Teşekkürler önerileriniz için arkadaşlar.
Sıfır tabii ki tercihimdir ancak bir de işin maddiyatı var

450d yi ve istediğim lensi sıfır almaya kalksam 2.000 tl yi cebe koyup çıkmak lazım pazara. Malum kur bazlı giydiriyorlar heryerde. Bu da beni aşıyor ne yalan diyeyim. Yurt dışından girsem işe onun da garantisi var, güvenilirliği var vs.vs. Zaten 1.200 TL lik 40d yi kaçırdım köz gibi

Bu cihazlarda yapılan çekim sayısını öğrenmenin en kısa yolu nedir acaba?

saygılar

Tarih: 21 Mart 2009, 16:33 - İp: 88.***.**1.223
kakalente
kakalente (üye)
Samsun / Amatör

Hadi hayırlısı bakalım, 450d yi aldım ))))

Saygılar

Tarih: 26 Mart 2009, 15:10 - İp: 81.***.**4.63
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayırlı olsun,gule gule kullan

Tarih: 26 Mart 2009, 19:02 - İp: 78.***.**7.243
kakalente
kakalente (üye)
Samsun / Amatör

bu konuyu kapatabiliriz. Sonuçlandırdık nasılsa )))))

saygılar

Tarih: 29 Mart 2009, 16:33 - İp: 81.***.**4.63
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın arkadaşım,
Canon 450 D makinan hayırlı olsun, güle güle kullan...
Sorularından birisi yanılmıyorsam Canon makinelerin perde ömrünü nasıl anlayabilirimdi...
Sıfır makinen için şimdilerde gereksinme duymayacaksın, ama ilerisi için aklında bulunsun diye yazıyorum...
Eğer istanbul'da oturuyorsan Sirkeci'de Erkayalar'a makineni götürüyorsun perde ömrünü ve kalan sayıyı sana söylüyorlar..
Bu işlem için herhangibir ücret almıyorlar...
Makinanla iyi çekimler dilerim..

Tarih: 31 Mart 2009, 15:39 - İp: 92.***.**8.113
  • 1