rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon 400 D Portre Cekım

selam arkadaslar,400d,18-55 kit.makinam geldi dün hemen evde bir kac fotograf cektim,anladigim kadar.Ayni zamanda canon IXUS 700,makinamda var,genelde portre resimler cekiyorum,400d,fotograflariyla,ixus700,ün fotogrflarini karsilastiriyorum,pek bi fark görmüyorum,hatta ixus700,ün
fotograflari bence daha keskin...ayni ortamda portre mod unda cekilmis resimler ikiside...bence ben bir hata yapiyorum 400d kit lensde olsa bu kadar kötü olamaz,acaba sizin düsünceniz nedir lens mi kötü yoksa bendemi hata,geri göndermeyi bile düsünüyorum....lütfen bana yardimci olursaniz cok sevinecem,cok büyük bir havesle aldim bu makinayi geri vermekte istemiyorum ne olur yardim...simdiden tessekkürler önerilerinizi bekliyorum

Tarih: 12 Kasım 2006, 16:53 - İp: 87.***.**1.125
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

400d yi geri gçnderme derim senin ayarlarında bi problem vardır diye düşünüyorum oda içinde çekin yapıyorum demişsin auto da çekimde sorum olmaması lazım (karede)
daha iyi anlayanlarda var ben sadece bildiğimi söylüyorum ocaklılar abimiz görünce cevap yazıcaktır
iyi çalışmalar diliyorum.

Tarih: 12 Kasım 2006, 17:04 - İp: 88.***.**3.175
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Kit lensin kalitesizliği bir etken olduğu gibi tüm dslr makinalarla çekilen fotoğrafların çekim sonrası bilgisayarda çeşitli işlemlere tabi tutulmaya ihtiyaçları vardır, en önemli ihtiyaçlarıda keskinlik olur. Şayet ben bu işlerle uğraşamam derseniz geri gönderin, yok uğraşırım derseniz hiç olmazsa şimdilik 50mm f:1.8 lens alın.

Tarih: 12 Kasım 2006, 17:07 - İp: 85.***.**5.163
rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

slm unknown.insallah dedigin gibi olur,test sonuclari cok iyi makinanin,hata bendedir heralde.

Tarih: 12 Kasım 2006, 17:12 - İp: 87.***.**1.125
rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

slm kobra,bende aksine dslr makina alirsam bu problem olmaz saniyordum,netlestirme falan gibi,genede tesekkürler

Tarih: 12 Kasım 2006, 17:19 - İp: 87.***.**1.125
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

rotleoni,

Fotografi insan ceker,makina degil.Cok guzel bir makinaya sahipsin,iyice oku klavuzu ve bol bol fotograf cek yavas yavas alisacak ve istedigin fotograflari yakalayacaksin.

Makinana alistiktan sonra bilgisayar uzerinde herhangi bir isleme grek duymayacaksin ki zaten gereksiz bulacaksin.Elindeki makina icinde ufak bir bilgisayar tasir ve sana gerekli olan her sey onda var.Bol bol fotograf cek,elini bilgisayara alistirirsan fotograf cekmeyi asla beceremessin.

Basarilar

Tarih: 12 Kasım 2006, 17:53 - İp: 195.***.**2.9
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Merhaba,

AV modda, 200 ASA kullanarak çekim yapınız,
Flaş AEB +1 olarak belirleyin menuden.Picture style parametrelerde ise USER-1 de Sharpen +5,conrast+2,saturation+1,Color tone ayarını ise ten rengi sarımtırak sıcak olsun isterseniz +1 yapın kırmızı tonlarda isterseniz-1 yapın,yada hiç oynama yapmayabilirsinizde.

Parametrelerin kullanımıyla ilgili olan kısımlar resim kalitenizle çok alakalı.

Tarih: 12 Kasım 2006, 18:41 - İp: 85.***.**3.100
  • 1