cheche
cheche (üye)
İzmir / Amatör

Canon 350d Temizliği Hakkında

merhaba yaklaşık bir ay önce bir canon 350d aldım ve çok meraklı olduğum için çok fazla bir şekilde kurcaladım.
şimdi fotoğraf çekmek için baktığım kısımın içinde bir kaç küçük tüy var bunlar benim sayemde orada çünkü ben silmeye çalıştım kulak temizleme pamuğu ile çektiğim fotopğraflarda görünmüyor ama fotoğpraf çekmek için bakarken görünüyor. bunları nasıl temizlerim makinanın 2 yıl erkayalar garantisi var bana lütfen biri yardımcı olsun birde bu aletleri temizlemek için satılan bir kit varmış onu nerden alabilirim gittigidiyor'a baktım normal bir bez vardı üzerinde canon yazan onumu alayım

Tarih: 6 Temmuz 2007, 18:09 - İp: 85.***.**0.20
hcagir
hcagir (üye)
Ankara / Amatör

bence siz bir müdehalede bulunmayın, bu işin eğitimini almış servislere yaptırın (bknz. www.burukay.com) temizleme kitleri halen tartışmalı bir konu olup benim düşüncem hiç o tür şeylere güvenmeyin, ben bu kitlerle uv filtremi gömdüm, der oldu lensimi kurtardım.

Tarih: 7 Temmuz 2007, 11:58 - İp: 81.***.**7.212
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

servise götür

ve dahda fazla kurcalama

Tarih: 7 Temmuz 2007, 13:18 - İp: 85.***.**8.90
uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Bencede sen kurcalama.Bende 350d kullanıyorum ama artık pentamirroru çizik bir 350d. Aslında odak noktalarının olduğu cam parçası çok kolay çıkıyo. Onu çıkarıp antistatik bir bezle temizlemekte kolay fakat bu durumda iç kısımdaki pentamirror' a yada vizörün baktığımız kısmına toz yada tüy kaçması söz konusu oluyo. O zamanda işler karışıyo ki ben bunu yaşadım ve pentamirroru çizdim. ve en kısa zamanda makineyi ya satacam yada sinirden çöpe atacam. Kolay gelsin

Tarih: 3 Ağustos 2007, 00:34 - İp: 88.***.**6.48
cheche
cheche (üye)
İzmir / Amatör

herkese teşekkür ederim en kısa sürede servisine göndereceğim tabi bir soru daha geldi aklıma garanti kapsamında temizlik yapılıyor değil mi? arkadaşlar

Tarih: 3 Ağustos 2007, 12:24 - İp: 81.***.**2.87
  • 1