turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Canon 300d Ve Sony F828 Mi?

Canon 300d ve sony f828 mi? Neden?

Tarih: 2 Mayıs 2005, 23:41 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sony daha orjinal gösteriyo ama yılların tecrübesi canonuda unutmamak lazım.ben 300 d derdim ama favorim şu anda nikon d70..
teşekkürler...

Tarih: 3 Mayıs 2005, 20:29 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

300D alip da sonra lense para vermek sana agir gelecekse sony f828.. cunku lens degistirebilme sansin yok.. (eklemeler yapilabiliyor herhalde.. ama lensi tamamen yerinden cikartip baskasini takamiyorsun.. )

illa da fotograflarinda netlik, kalite isteyeceksen 300D.. DSLR'in yerini tutamaz hicbir compact dijital makine..

kullanim kolayligi acisindan bence DSLR'lar cok daha kolay digital compact'lere gore.. DSLR'lar kolay erisim secenegi sunar..

canon olsun diyorsan 300D, sony diyorsan f828..

fotografini cekecegin objeye bir DSLR'in viewfinder'indan bakmak apayri bir seruven.. bir dene anlayacaksin..

yok ben almisken icinde bir de video kaydedilme secenegi de olsun diyorsan sony F828.. DSLR'lar ile video kaydedemezsin..

pek de o kadar farkliliklar yopk aslinda aralarinda.. biri mercedes digeri fiat gibi..

...bu arada sony'nin DCS-V3 makinesini de bir incele derim.. 828 gibi 7x (veya 8x) zoom'lu degil ama (4x) hic de fena bir makine degil.. en buyuk artisi f828 kadar cok yer kaplamamasi.. bu arada 7 miyon megapixel.. hayli hayli yeter.. canon'un G6'i de cok hos bir makine.. 8 milyon megapixelli olanlardan olympus 8080 en iyisi bence..

DSLR'lar acisindan da nikon'un D70'i ile canon'un 350D'sine de bakabilirsin.. tabii 300D de asagi kalir makine degil.. ama plastikimsi hissi hic de hos degil, aklinda bulunsun..

simdilik benden bu kadar..

Tarih: 3 Mayıs 2005, 22:58 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

2 side degil
canon 350D
yada 3-4 ay kadar daha bekleyebilirseniz Nikon D70s
ABD den 350D yaklasik 1100usd ye getiriyolar (sadece body)

Tarih: 3 Mayıs 2005, 23:45 - İp: yok
  • 1