h.kilavuz
h.kilavuz (üye)
İstanbul / Amatör

A300x İle Seri Çekim Problemi

Öncelikle herkese selam. Fotograf merakına 3 ay önce basladım ve 1 hafta önce sony a300x makinamı aldım. Sizinde tecrübelerinizle inşallah bilinçli bir kullanıcı olurum.
Sizler ve özellikle A300 kullananlara sorum şu; bir türlü seri fotograf çekemiorum. seri çekim moduna getiriyorum, deklanşöre sürekli basılı tutuyorum ancak olmuyor. Yardımlarınız bekliyorum...

İyi çalışmalar.....

Tarih: 28 Mart 2009, 11:53 - İp: 85.***.**6.154
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

O bastığınız esnada ne oluyor tam açıklarsanız.

Belki problem lensin henüz netlememesinden kaynaklanıyordur. Konunuzu deklanşöre yarım basıp netleyin ondan sonra tam basın.

Tarih: 28 Mart 2009, 14:10 - İp: 88.***.**3.164
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kullanım kılavuzu...

Tarih: 28 Mart 2009, 16:29 - İp: 78.***.**6.140
h.kilavuz
h.kilavuz (üye)
İstanbul / Amatör

Bastığım esnada herseferinde tekrar netleme yapıp tek çekim modundaki gib işlem yapıyor. Kullanım kılavuzunda seri çekim hakkında hiçbirşey yazmıyor. İllaki ilk aradığım ve kontrol ettiğim yer kullanım kılavuzu oldu ancak kullanuım kılavuzunda seri çekim moduna getir sürekli deklaşöre basılı tut diyor.

Tarih: 31 Mart 2009, 18:58 - İp: 85.***.**7.247
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sony kullanicisi degilim ama arkadaslarin da yazdigi buyuk ihtimalle focus veya focus modu ile alakali olmasi lazim. Aydinlik bir yerde , degisik focus seceneklerinde deneyin.

Hic bir sey ise yaramazsa cok kucuk bir ihtimali belirteyim .... Makina RAW modda ise ve kullandiginiz kart yuksek hizli SDHC bir kart degilse , benzer problem yasanabilir .
Dusuk hizli kartin okunmasi RAW'da neredeyse 1 saniyeye yakin surebiliyor . JPEG cekimde farki hissetmiyebilirsiniz - yavaslar ama dediginiz gibi cekmemezlik etmez .

#paperman' tarafından 31.03.2009 19:29:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mart 2009, 19:28 - İp: 96.***.**9.175
  • 1