trsniper
trsniper (üye)
İstanbul / Amatör

600d Yapılması Gerekenler ?

Selamlar.

Bugün Gold'dan 1600 Liraya Canon 600D 18-55 Lens Kiti aldım. Lens'i falan taktım ilk izlenimlerim cok iyi.. default ayarları hıc bozmadan 2-3 cekım yaptım.. Şimdi makınada yapılması gereken ayarlar varmı İso vs. ayarlar ? birde iso ayarları degişilmesi gerekiyorsa nerden degişicek menude bulamadım ?

Tarih: 23 Eylül 2012, 23:10 - İp: 88.***.**2.86
bora52
bora52 (üye)
Ankara / Amatör

Ayarların hepsini ilk önce kendi isteklerine kendin çöz ve kullan.Burda sana biri diyaframı düşür isoyu şu yap bu yap dese ne cektiğini ışık ayarlarını hiç birini bilmeden söliycek.Onların hepsi sana kalmış anlıycan.Display yanındadır iso.Hayırlı olsun bu arada iyi çekimler dilerm..

Tarih: 23 Eylül 2012, 23:30 - İp: 217.***.**7.140
trsniper
trsniper (üye)
İstanbul / Amatör

Çok teşekkürler zamanla herseyı ogrenıcem ınsallah

Tarih: 23 Eylül 2012, 23:31 - İp: 88.***.**2.86
bora52
bora52 (üye)
Ankara / Amatör

600d iyidir iyi İnşallah

Tarih: 23 Eylül 2012, 23:34 - İp: 217.***.**7.140
trsniper
trsniper (üye)
İstanbul / Amatör

Hocam 18-55 Lens ıle ne kadar ıdare edebılırım. Deneme Olarak Gözumun resmını cekmeyı planlıyorum ıyı bır goruntu yakalayabılırmıyım bu kitle ?

Tarih: 24 Eylül 2012, 00:39 - İp: 88.***.**2.86
bora52
bora52 (üye)
Ankara / Amatör

Sonuçta daha yenisin ve bu lens seni uzun süre idare eder emin ol.Sonradan çekimlerine göre (tarzına,isteklerine,meraklarına) göre lens seçimini yapabilirsin.Bu lens ile ilk önce makineyi ve sonrada kendini çöz ne istediğinden emin ol.Evet sonçta kısa mesafeli lens netlemeyi iyi ayarladıktan sonra şu an için senin adına yeterli olcaktır diye düşünüyorum.Kalite konusuna gelincede sonuçta bi kit lens.Ne kadar idare edebilirim demişsin uzun süre gitceğinden eminim.Şunu göz önünde bulundur daha çekimlerde neye merakın olduğu hakkında bişeyler oturmamıştır kafanda sadece fikirlerin vardır.(mesela portre çalışcam gibi) Ama bunlara göre gidip hemen bi lens alma sonuçta bunlar bi fikir.Fikirleer değişkendir Bekle ve kendin ne istiyosun onu gör zamana bırak yani bu zamandada makineyi kendini çöz.Çok uzattım galiba umarım yardımcı olmuşumdur..

Tarih: 24 Eylül 2012, 02:14 - İp: 217.***.**7.140
trsniper
trsniper (üye)
İstanbul / Amatör

Çok teşekkürler hocam gerçekten herşey için

Tarih: 24 Eylül 2012, 12:31 - İp: 88.***.**2.86
trsniper
trsniper (üye)
İstanbul / Amatör

Up..

Yanlışlık oturu Lense Parmagımla dokundum ve ız oldu hocam hafif birşey olurmu neyle silebilirim bir onerı verırmısınız ?

Tarih: 24 Eylül 2012, 15:30 - İp: 88.***.**2.86
bora52
bora52 (üye)
Ankara / Amatör

Lens temizleme bezleri var (Teknosa,Carrefour,Darty) gibi nerdeyse her yerde bayisi olan yerlerde satılıyo kolaylıkla bulabilirsin.İsmini tam hatırlamıyorum fakat gidip sorarsan yada forumda araştırırsan mutlaka bulursun..Rica ederim burda ne insanlar var işin ilmini adı soyadı gibi bilen onların yanında dediklerim hiçmi hiç kalır

Tarih: 25 Eylül 2012, 04:58 - İp: 217.***.**7.140
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Bir gozlukcuye gidip gozluk bezi al olsun bitsin. Boyle objektiflerin onune parmagini degdirdiginde olusan yag lekesini gozluk bezleri mukemmel temizliyor.
Objektif temizlik kitleri de olur elbette.

Tarih: 25 Eylül 2012, 13:12 - İp: 95.***.**6.64
bulo
bulo (üye)
İzmir / Amatör

anladigim kadariyle cok acemisiniz fakat o derece de isteklisiniz size tavsiyem temel fotograf teknikleriyle ilgili bircok yayin var bunlardan faydalanin makinenin kullanim kitabini cok iyi inceleyin yeterli olmazsa bir kursa yazilin cunku forumda soru cevap seklinde bu isi cozemezsiniz isteginizde ucup gider bol bol kitap ve yayin okuyarak ve bol bol cekim yaparak okuduklarinizi uygulayarak bu isi cozebilirsiniz

Tarih: 26 Eylül 2012, 12:59 - İp: 88.***.**4.225