ayhanbogus
ayhanbogus (üye)
Uşak / Amatör

450d Makro Cekim Ayarları

canon 450d ile makro çekimler için canon EF-60mm f/2.8 MACRO USM Lens aldım .Bu donanım ile hangi ayarlarla yüksek cözünürlükde cekim yapabilirim ayarlar hakkın da yardım rica ediyorum

Tarih: 4 Ağustos 2008, 10:26 - İp: 85.***.**5.28
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

- işiniz gereği ne kadar büyüklükte fotoğraflara ihtiyacınız var?

- ayrıca 450d gibi bir makinede biraz kullanım kılavuzundaki temel bilgilere hakim olmak şart diye düşünüyorum.

- en kısa zamanda bir adet türkçe kılavuz edinmeniz işlerinizi kolaylaştırıracaktır.

- "menu" 'yü tuşlayın "Quality" yazan yerin karşısında "L" yazıp yazmadığını kontrol edin. yazmıyorsa "L" ye getirin.

- hiçbirşey yapamıyorsanız memleketinizdeki bir fotoğrafçıya çözünürlük ayarlarını ayarlatıp yeşil çerçeveli modda kullanın.

Tarih: 4 Ağustos 2008, 20:05 - İp: 88.***.**7.237
ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

"oguzhanman" beyin söylediklerine ek olarak;
eğer daha kaliteli sonuçlar elde etmek istiyorsanız, L yerine "RAW" ayarını seçin, daha sonra Digital Photo Professional programıyla istediğiniz renk, keskinlik, vs ayarlarını yaparak JPEG olarak kaydedin.
yeşil çerçeveli otomatik ayarda istediğiniz sonuçları elde edememe olasılığınız çok yüksek. mümkün mertebe manuel, yarı otomatik modları kullanmaya çalışın derim.

Tarih: 13 Ağustos 2008, 18:09 - İp: 192.***.**4.218
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

ayhanbogus acaba benim ve sizin yazınızı okudumu/okurmu merak ediyorum.

Tarih: 13 Ağustos 2008, 19:52 - İp: 88.***.**6.156
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

ayhanbogus'un daha önce açtığı konudakii yazısı.

"Değerli dostlar 1 hafta önce canon 450d ile makro çekimler için canon EF-60mm f/2.8 MACRO USM Lens aldım .Ama ben inanın kitapçıkları İngilizce olduğu için ayarlarını bile cok zor yamaktayım hatta yapamadım.Ne için aldın böyle bir şeyi dediğinize eminim amacım sadece çicek cekimleri yapmak.Ama çekimler piksel değerleri yüksek dosya kapasitesi de yüksek olmalı ki daha sonra bu çekimleri iş için kullanacağım.Sizden bu makinamı makro modunda en iyi ayarlar ile nasıl kaliteli çekim yapar hale getireceğimi bana sıralayarak anlatmanız tüm arkadaşlara saygılar hayırlı kandiller"

Tarih: 13 Ağustos 2008, 19:55 - İp: 88.***.**6.156
  • 1