ola!!!
ola!!! (üye)
İstanbul / Amatör

450d Ayar

evet arkadaşlar en sonunda dün gidip makro fotodan 450D aldım daha önceden kısa bir dönem sony a100 ve pentax kullanmıştım! ve dün gidip 450D kit lensi birlikte aldım güzel makine hoşuma gitti en azından beni bir süre idare eder şu anda extra lens alamam sanrım birkaç ay daha sonra başlıyacağım yeni lenslere

şimdi bana yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır ayarları için fabrika ayarları ile duruyor ...

Tarih: 27 Nisan 2008, 20:27 - İp: 78.***.**7.93
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Sorununuzu anlatirsaniz ben size yardimci olabilirim..

Tarih: 27 Nisan 2008, 21:50 - İp: 217.***.**3.133
ola!!!
ola!!! (üye)
İstanbul / Amatör

sorun yok bu arada verdiğiniz bilgiler için teşekkğrler sitede makineyi almamda yardımcı olmuş oldunuz (=
sorduğum ayarlar
standard
porrait
landscape
neutral ayarları en iyi sonuş için hangi şekle gelmelidir sizce

Tarih: 27 Nisan 2008, 21:55 - İp: 78.***.**7.93
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ben sadece Standart da 7 0 0 4 yapdim. tum modlarda bunu kullaniyorum sadece siyah beyaz cekmek istersem Monochrome olarak degistiriyorum...isteye bagli olarakda Contrasi 1 yapabilirsiniz... 7 1 0 4 yani..ilerleyen zamanlarda umuyorum diyer canon kullanici arkadaslar kendi fikirlerini sunacaklardir.

Tarih: 27 Nisan 2008, 22:03 - İp: 217.***.**3.133
ceyx
ceyx (üye)
Ankara / Amatör

hayırlı olsun bende almayı düşünüyorum ama daha ankara piyasasına gelmedi bekliyorum inşallah bekledime değer siz kullanıyosunuz memnunmusunuz? değermi biraz pahalı olucak sanırım..

Tarih: 28 Nisan 2008, 01:12 - İp: 85.***.**1.13
citekci
citekci (üye)
Burdur / Doğa Fotoğrafçısı

Hocam merhabalar...
Öncelikle makinan hayırlı olsun.Bende çoktandır 450D almayı düşünüyorum.Size bi kaç soru için rahatsız ediyorum. Öncelikle makinayı nerden ve kaça aldınız ? Bir diğeri de spotmu aldınız yoksa erkayalar garantili mi aldınız.
Bende bu sene artık SLR ye geçmeye karar verdim ama inanın aylardır inceliyorum hala tereddütlerim var.Şuan itibarıyla 450D benim slr giriş seviyesi için ihtiyaçlarıma karşılık verebilecek nitelikte fakat forumlarda son zamanlarda 450D sınıfındaki Sony A350 güzel bir alternatif olabileceğinden bahsediliyor. Canondaki tereddütlerim Livewiev de AF yapamıyo olması ve livewiev inin iyi olmayışı ve yine çok fazla pil tüketimi. A350 de bunlar karşımıza artı (+ ) olarak çıkıyor aynı zamanda A350 dual lensle fiyatının makul olmasıda cabası.Şimdi gelin bana bi akıl verinde bu işin içinden çıkayım...
Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 28 Nisan 2008, 11:40 - İp: 88.***.**1.189
buzveatesh
buzveatesh (üye)
Kocaeli / Amatör

Ben de 450d kullanıcısıyım. 450D'de live view modunda AF vardır bunun için shutter değil zoom out tuşu kullanılıyor.

Tarih: 14 Ekim 2008, 16:17 - İp: 85.***.**1.81
ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

makinen hayırlı olsun ola!!!

ben de 3-4 aydır 450D kullanıyorum.
benim tavsiyem RAW formatında çekmen ve daha sonra DPP'de ayarları kendi zevkine göre düzenlemen.

her fotoğraf için standart olarak verilebilecek tek bir ayar yok. Kimi fotoğraf keskin olunca güzel duruyor, kimi keskinliği az olunca. Kiminde kontrast güzelleştiriyor, kiminde kötüleştiriyor. Kiminde renk doygunluğunu artırmak gerekiyor, kiminde doygunluğu azaltınca daha hoş oluyor.

bence en güzeli ham çekmek ve tüm ayarları kalite kaybına uğramadan düzenlemek.
Pozlamadaki ufak hataları ve beyaz ayarını bile kaliteden ödün vermeden rahatlıkla yeniden düzenleyebilirsin bu şekilde.

Tarih: 15 Ekim 2008, 15:03 - İp: 192.***.**4.219
  • 1