selcuk45
selcuk45 (üye)
İstanbul / Meraklı

450 D Sürekli Çekim

Henüz yeni bir DSLR kullanıcısıyım. Canon 450 D aldım, genel olarak memnunum. Ancak sürekli çekim hızı, kullanma kılavuzunda saniyede 3 frame olarak belirtilmiş olmasına rağmen ben sürekli çekim modunda arka arkaya 2 adet çekebiliyorum, sonra çekim hızı neredeyse saniyede 1 kareye düşüyor. Önce hafıza kartını değiştirdim, önce San Disk, sonra Transculent.. ama sonuç aynı kaldı. AF nin servo veya tek çekim olması da sonucu değiştirmiyor. Üstelik Raw da değil, sadece jpeg çekiyorum. Buna rağmen 2 kareden sonra çekim sürati düşüyor.
450 D kullanıcısı arkadaşlardan böyle bir deneyim yaşayan var mı acaba? Ya da muhtemel hangi ayarları yanlış yapmış olabilirim ki sürekli çekim hızını düşürüyor?

Tarih: 26 Temmuz 2008, 18:50 - İp: 88.***.**7.252
reventon
reventon (üye)
İstanbul / Amatör

Makinenizin ayarlarından çekim kalitesinden tutun NR ye High ISO NR'ye Active D-lightning'e vb. çekim kalitesini ayarlayan değerleri düşürdüğünüz vakit bir de Jpeg kalitesini Basic'e getirirseniz sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Bilgisayardaki oyunların grafiğini yükseltip alçaltmak gibi...

Tarih: 26 Temmuz 2008, 19:15 - İp: 195.***.**4.117
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

high ISO NR ,higlight tone priority gibi opsiyonlar çekilen fotoğrafları esktra işlemlere tabi tuttuğundan işlemcinin işi uzuyor ve dolayısıyla karta yazma süresi de uzuyor. Bunları kapatmanız halinde 3.5 fps hıza ulaşabilirsiniz.

Tarih: 26 Temmuz 2008, 21:20 - İp: 88.***.**3.185
selcuk45
selcuk45 (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok teşekkür ederim. Bende highlight hariç hepsi açık. Demek ki ondan.

Tekrar teşekkürler.

Saygılar.

Tarih: 26 Temmuz 2008, 22:46 - İp: 88.***.**7.252
crazyiso
crazyiso (üye)
Aydın / Amatör

bilgi veren arkadaşlara ben de teşekkür etmek istiyorum zira selçuk beyin 450D'de yaşadığı problemi ben de 40D'de yaşıyordum.burda yazılanları uygulayınca makinem eskisi gibi takır takır saydırmaya başladı teşekekürler

Tarih: 12 Eylül 2008, 23:49 - İp: 81.***.**3.126
  • 1