baron
baron (üye)
Kars / Meraklı

350d İle Hayal Kırıklığı

selam dostlarım.yaklaşık 2 ay önce 350d aldım ve tam bir hayal kırıklığına uğradım..çekimler tamamen fulu beklediğim kadar net değil..yani bu makinadan beklenen sonuç bu olmamalı.ya ben hata yapıyorum yada lens çok kötü üzerinde gelen 18-55 lensi kullanıyorum..bu makineden ve bu lensi kullananlar yazarsanız sevinirim.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 01:34 - İp: 85.***.**1.6
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

flu olmasının sebebi focusdan olabilir, auto focus yaptınmı? spot ölçüm yerine başka ölçümler kullanıyosundur umarım, ve kısık diyafram yani yüksek diyafram değeri kullandın da mı yine bole oldu?

çektiğin flu fotograflardan birini paylaşırsan ve exif bilgilerini de verirsen eminim daha iyi bi yardım alabilirsin buarada

Tarih: 3 Mayıs 2006, 06:58 - İp: 81.***.**0.49
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Çektiğin fotoğraflara photoshop ta USM (keskinlik)uyguluyormusun.Çeşitli internet sitelerinde gördüğün dslr fotoğraflarına genelde usm uygulanmıştır,kendi çektiklerini onlarla karşılaştırma,fotoğraflarına post productıon uygulamazsan lens değiştirmende pek fayda sağlamaz.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 08:44 - İp: 85.***.**2.89
zotiri
zotiri (üye)
İstanbul / Amatör

1 aydır 350d ve 18-55(kitin icindeki) kullanıyorum kesinlikle aynı sorunla karsılasmadım autofocus uda gayet iyi bence.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 23:46 - İp: 85.***.**0.125
jampacino
jampacino (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de 350D kullaniyorum ve sunu gozlemledim sanki cektigim fotograflarda beyaz bir perde olusuyor dikkat ettim butun fotograflarda var.Sis perdesi gibi birsey.Ps de level ayari yapmadan da duzelmiyor.Sanirim Baron bey bu durumdan bahsetti.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 00:46 - İp: 85.***.**9.77
  • 1