mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

350d Aldım Ama Parametreler....

arkadaşlar ben kit lensin çok çok kötü olduğuna inanmıyorum.

tabiki abartmıyorum ama biraz kaliteli fotolar için ne yapabilirm iç mekanda mobilya çekiorum ama birde flaşı acayip geldi bana...

bir türlü aydınlatmıyor tam olarak...

flaş perde hızına çıkamamasının bir dezavantajı olurmu ileride...

şimdilik bunlar kendimi geliştirdikten sonra çok iyi bir geniş açı almayı düşünüyorum.

dslr emek istiyor yardım...

Tarih: 14 Aralık 2006, 13:43 - İp: 85.***.**9.158
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Öncelikle hayırlı olsun diyorum sayın mimarca,
18-55 den daha iyi bi lens kullanmış her fotoğrafcı elbetteki 18-55 e kötü diyecektir ama bu lensi ilk kullanan fotoğrafcı için sizin düşüncelerinize sahip olmak mümkün.
Flaşın aydınlatmaması flaş çıkışının düşük olmasından kaynaklanabilir flaşın gücünü biraz yükseltirseniz bu problem ortadan kalkıcaktır.
Shooting Menu2 başlığı altındaki Flash exp comp kısmını incelemenizi tavsiye ediyorum -2 den +2 ye kadar bi çizgi var +2 en güçlü -2 en zayıf flash modudur. Kolay gelsin saygılar...

#chopsuey' tarafından 14.12.2006 14:05:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Aralık 2006, 14:02 - İp: 85.***.**1.211
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba chopsuey teşekkürler.

ewet ama sanırım poz cekmeden once denklansorun altında bı tus var ona basıp tek flas patlatıyor ve sanırım ortamı ayarlayıp daha fala ısık olusuyor yoksa benmı hayal edıorm...

Tarih: 14 Aralık 2006, 14:18 - İp: 85.***.**9.158
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

biraz daha açabilir misiniz flaş probleminizi?
tam olarak aydınlatmıyor derken neyi kastediyorsunuz?

mesela karenin bir tarafı aydınlık bir tarafı karanlık mı oluyor? veya karenin ortası aydınlıkken kenarları karanlık mı kalıyor?

ya da her taraf homojen bir şekilde aydınlanıyor da az mı aydınlanıyor. hatta örnek bir fotoğraf koyabilirseniz çok daha açıklayıcı olacaktır.

Tarih: 14 Aralık 2006, 16:58 - İp: 84.***.**8.217
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Bence geniş açıyla geniş bir alanı, biraz da uzaktan çekmeye çalışıyorsanız, makinenin kendi flaşı yetersiz kalır. Makinaların kendi flaşları, hem mesafe ve hem de alan açısından kısıtlıdır. Eğer bir tanıdığınızdan bir kafa flaş bulup, onunla çekim yaparsanız farkı ve ne demek istediğimi siz de görürsünüz.
Bunun yanısıra tavsiyem çekeceğiniz ürün ya da bölgeyi olabildiğince aydınlatmanız. Çünkü düşük dışıkta flaşla yapacağınız çekimler çok ciddi gölgelenmelere yol açabilir...

Tarih: 14 Aralık 2006, 21:44 - İp: 195.***.**1.31
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar yarın resımde oyayım ama durum sole acıkcası

bazı noktalar karanlık cıkıor en genıs acıda ama sanırım fazla genıs acı yapıor olabılırm.

bırde kafa flası kullansam sonnuc r1 deki gibi olurmu..cok memnundum ondan kafa flası ıle...

bu 350 d nın resımlerıne bakıorum tabı bunda uzun pozluyorum

bırde r1 e renler 350 d de cok solgun sızce uzun pozluyorum ısık kaynagım olmadııcın acaba ondanmı...

Tarih: 14 Aralık 2006, 22:31 - İp: 85.***.**7.18
umacar
umacar (üye)
Rize / Amatör

350 d kullanırken bende renklerden şikayetçiydim
photoshopta autokontrast yada autocolor ile biraz daha canlı oluyo renkler, bir deneyin

Tarih: 31 Aralık 2006, 12:08 - İp: 81.***.**7.135
  • 1