hl33
hl33 (üye)
İçel / Meraklı

Yarı Profesyonel Fotograf Makinaları

Uzun süredir fotofraf merakım var, yalnız bu konuda acemiyim hangi cihazı alacağımı bilmiyorum. Fotoğraf kalitesi yüksek, videosu hd olan ve öğrenciye uygun rakamlarla şöyle bir liste yaptım. Önerdiğiniz daha güzel bir cihaz varsa lütfen paylaşınız, önerilerinizi bekliyorum.
Ayrıca Fuji, Canon ve Nikon tekelinde kalınmalı deniliyor, aynı özelliklere sahip farklı cihazlar daha ucuz olabiliyor buna "marka adı" mı diyeceğiz, durum nedir açıklarmısınız

FUJIFILM FINEPIX S2980
FUJIFILM FINEPIX S2995
Samsung Digimax WB100
fiyatı biraz bütçeme fazla olan Fujifilm FinePix S4300

Tarih: 30 Kasım 2012, 00:20 - İp: 88.***.**7.175
hl33
hl33 (üye)
İçel / Meraklı

Henüz cevap yazılmamış, merakla bekliyorum görüş ve önerilerinizi...

Tarih: 30 Kasım 2012, 16:01 - İp: 88.***.**2.115
aktunct
aktunct (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba ben de bir canon kullanıcısıyım.Sanırım doğru öğrenmişsiniz canon veya nikon .En azından amatör yada yarı pro kullanıcılar için en iyisi bunlar.Bir de bazen piyasaya göre hareket etmek gerekebilir.Alım satım yada ilave lens flaş v.s.gibi.Ben de biliyorum leica,hasselblad markalarını fakat onlar hayal.Bu sebepten dolayı alınabilecek slr makineler canon yada nikon.Ben size daha önce kullandığım canon eos 450d gönül rahatlığı ile önerebilirim.İkinci el olarak uygun fiyata alınabilecek iyi bir seçim olabilir.İyi günler.

Tarih: 30 Kasım 2012, 18:11 - İp: 77.***.**0.224
hl33
hl33 (üye)
İçel / Meraklı

Önerin için teşekkür ederim tanfer yalnız sanırım o cihaz benim gibi amatör kullanıcıya biraz ağır gelir yani şimdilik yarıprofesyonel cihaz bakıyorum ve belirttiğim cihazlar sanırım uygun ama aynı özellik teki cihazların marka farklılıklarından dolayı sanırım arada uçurum fiyat farkı var. Anlamadığım şu tabiki marka önemlidir ama aynı özellikte Canon ve Fuji karşılaştırınız veya daha küçük Samsung Sonny, Olmympus gibi diğer markalar arasında fiyat farkı oldukça fazla. En iyileri Canon, Nikon ve Fuji geliyor sanırım, Fuji almayı düşünüyorum ama samsung wb100 de oldukça özellikle ve fiyatı da uygundur, yani öğrenci ve amatör olduğum dikkate alınmalı :-)

Tarih: 1 Aralık 2012, 19:39 - İp: 176.***.**4.234
tygo-tr
tygo-tr (üye)
İçel / Amatör

s2980'e gidip şahsen baktım , s2950 den gözle görülür pek bir farkta yok . sürüm farkı için 100 -200 tl fazla vermene değmez . Samsung digimax WV100 hakkında pek bi bilgim yok . eğer ben böyle çiçek böcek ailemi arkadaşlarmı çekecem diyorsan s2950 tam senin içindir . şahsen ben bu hafta sonu 2. el s2950 alıyorum (1 aydır araştırıyorum) fiyat + performans açısından s2950 çok iyi

NOT: şimdi arkadaşlar fotograf makinesini kötülemesin . ayarı doğru yaparsanız her fotograf makinesi iyi çeker . önemli olan ayarı tutturmak . oda deneme yanılma ile olur

Tarih: 3 Aralık 2012, 23:26 - İp: 95.***.**4.22
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

fujifim 2950 ile çekilen fotograflar. TIKLA
Bu fotograflarda marifet % 40 makinada ise, % 60 çekende.
Ben fotografların sahibi Tekin beyin fikrini aldım. Fotografları tamamen 2950 ile çekiyormuş. ama tabi bilgi birikim önemli rol oynuyor.
Bence makinayı satınalın. ama böyle fotograflar çekemezseniz de üzülmeyin. Zamanla olacak iş.

Tarih: 4 Aralık 2012, 00:10 - İp: 176.***.**3.195
hl33
hl33 (üye)
İçel / Meraklı

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim. Uzun süredir böyle bir cihaz almak istiyorum ama nette araştırdıkça ayrıntılara indikçe almaktan vazgeçiyorum, lütfen tam olarak işi bilen biri güzel bir makine önersin. Fuji s2950 hakkında hiçte iyi şeyler duymadım, nette satmak için ortaya çıkmış bir piyasa ürünü, zaten şu anda sadece netten satılıyor. Outlet ya da teşhir ürün biraz daha indirimli oluyor, sanırım Fujinin böyle bir cihazını alacağım

Tarih: 4 Aralık 2012, 18:39 - İp: 176.***.**1.76
  • 1