skymann35
skymann35 (üye)
İzmir / Amatör

Sony Hx100v

İyi günler arkadaşlar.
Sony'nin yeni slr-like modeli olan HX100V modelini çok beğendim. Yolun çok başında olduğum için yola bununla çıkmak düşüncesindeyim. Size sormak istedğim HX100V nin RAW özelliği olmaması. Bu durum benim gibi yeni başlayanlar için olumsuz bir durum veya dezavantaj yaratabilirmi ilerde.

Tarih: 24 Nisan 2011, 17:41 - İp: 88.***.**0.194
azzylc
azzylc (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ileride yeni bir makine alıpta artı olarak yeni bir lens almak yerine canon 500d alın. 18-55le başlayın. fakat bütçenizi bilmediğim için bu kadar rahat konuşamıyorum

Tarih: 24 Nisan 2011, 19:45 - İp: 85.***.**8.12
skymann35
skymann35 (üye)
İzmir / Amatör

Teşekkür ederim azzylc.
İlerde kimbilir yeni bir dslr de alabilrim ama şu an ilgim ve hevesim bu makine üzerine odaklandı. Kendimi bu makinede iyice geliştirdikten sonra ilerde yeni bir makine alabilirim tabiki hevesim devam ettiği sürece İşte bu makinede RAW özelliğinin olmaması benim gibi yeni başlayacaklar için olumsuzluk teşkil edebilir mi ilerde? Bunu öğrenmek istiyorum.

Tarih: 25 Nisan 2011, 11:48 - İp: 88.***.**1.100
burakyazan
burakyazan (üye)
Çanakkale / Meraklı

iyi günler arkadaşım.profesyonel fotoğrafçı olmayı düşünüyorsan yani raw fotoğraflar çekip üzerinde fotoshopla oynamalar yapmak, elde edebileceğin en en iyi fotoğlara ulaşmak istiyorsan dslr al.ancak zoom benim için önemlidir süper kaliteli fotoğraflara ihtiyacım yok diyorsan hx100v yi öneriyorum.benim de almayı düşündüğüm model bu.ve raw ile filan hiç uğraşmak istemiyorum.zaten raw ile uğraşacaksan dslr al

Tarih: 5 Mayıs 2011, 09:44 - İp: 95.***.**7.222
skymann35
skymann35 (üye)
İzmir / Amatör

Teşekkür ederim burakyazan.
Amatörce yapmak istiyorum bu işi. Daha yolun çok başındayım İleride dslr nin hakkını verebilecek kadar kendimi geliştirirsem dslr yi alırım diye düşünüyorum. Raw formatını fotoshopla uğraşmak da ayrı bir uzmanlık gerektiyor anlaşılan
Tamam kararımı verdim. Bu makine ile şimdilik kendi yağımla kavrulmak istiyorum, ileride neler olur Allah bilir

Tarih: 5 Mayıs 2011, 12:08 - İp: 88.***.**9.103
demir622
demir622 (üye)
Nevşehir / Amatör

arkadaşım tam 5 gündür bu makineyi inceliyorum. sana gönül rahatlığı ile şunu söylemek istiyorum. eğer 1000 tl civarı bir bütçeye sahipsen ve dslr için kendini hazır hissetmiyorsan. bu makine muadillerine göre alabileceğin tek makine. incelemediğim foto kalmadı. bu makine sx30 hs 10 ve hs20 gibi muadil makineleri havada karada tokatlıyor dostum. netlik olarak çok çok memnun kalrsın. bende sipariş ettim hemen. insallah elime almakta nasip olur. carl zeis mercek varki sensörü küçük olmasına rağmen makinede uyum harika sağlanmış. sana tavisyem yine de araştır. biraz olsun fotoğraftan anlıyorsan. bu makine gerçekten harika.

Tarih: 6 Mayıs 2011, 18:46 - İp: 78.***.**8.84
sertmen
sertmen (üye)
İçel / Amatör

bu makinayı türkiye de nerede bulabiliriz teşekkürler

Tarih: 13 Mayıs 2011, 16:30 - İp: 88.***.**5.174
  • 1