rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

S9500 Gerçek Boyut

makine iyi guna getirdiğimde üzelde neden fotoğrafı gerçek boyutuna getirdiğimde fotoğrak bozuluyor yani fotoğraf izleme penceresinde çok güzel ama gerçek boyutuna getirdiğimde sankifotoğrafa dijital zoom yapılmış gibi acaba diyorum makine gerçek 9 mp değilmi yani bu makine s7000 s20pro gibi bir sistemle 9mp mi oluyor bu durumdan rahatsızım gerçek anlamda eski makinemin fotoğraflarını gerçek boyutuna getirdiğimde hiçbir problem yok taki daha fazla yaklaşmaya başladığımda bozulmalar başlıyor, pozitif bey bunun bir açıklaması varmı acaba

Tarih: 3 Şubat 2006, 21:26 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

rkantarci;
bilgisayara aktarincami kalite bozuluyor?

Tarih: 3 Şubat 2006, 23:53 - İp: 85.***.**5.178
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sevgili r kantarci;
9500 gerçek 9 mp.Benim çektiğim 9 mp fine fotoğraflarda hiçbir problem yok.Sanırım sen birşeyleri yanlış yapıyorsun.

http://www9.rapidupload.com/d.php?file=dl&filepath=8202

Bu adresten 9500 ile çekilmiş fotoğraflara bakabilirsin.
Eğer istersen [email protected] danda sana gönderebilirim.
Birde ıso yu 80 de kullan.BElki autoda 200 e çıkıyor olabilir.O zaman azda olsa noise oluyor. Bundan rahatsız oluyor olabilirsin.

Tarih: 4 Şubat 2006, 00:16 - İp: 85.***.**9.217
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Kullanımda bir sorun yaşıyorsan Fuji merkeze bir ara uğramanı tavsiye ederim. Teknik destek dpt. Tufan bey yardımcı olacaktır. Makine bu arada "gerçek" 9 MP Sevgilerle...

Tarih: 4 Şubat 2006, 23:17 - İp: 81.***.**0.193
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

arkadalar fotoğraf çekerken devamlı program ayarını kullanıyorum ve 80 ıso oranında çekyorum, makine banim izlenimlerime göre ışığı çok seviyor ve doğru pozlamada mükemmel fakat biraz ışık az olunca fotoğraflar asayıda 200 falan yapınca bu sorunlar ortaya çıkıyor özellike titreşim önleme modundaki fotoğrafları beğenmiyorum bilmiyorum belkide ben çok şey bekliyorum ama yinede yardımlarınız için sağolun saygılar,

Tarih: 5 Şubat 2006, 13:18 - İp: 88.***.**3.35
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

sevgili rkantarci 200 iso da çekilen pozda azda olsa noise olur.
iso kullanmadan normal gün ışığında denediğinde de aynı noise oluyor mu ona bak .ama benim tahminim iso ayarındandır.
birde titreşim önlemedeki çekimlerden memnun değilim demişsin.titreşim önleme eğer zoom yoksa normal pozla farkını o kadar farketmezsin. zoom yaptığın pozlarda çok fark ediyor.

benim makineden örnek vereyim.2-2,5 km ileride bir fabrika vardı. onun tabelasını çekmek istedim.10X zoom la bir normal çekim yaptim birde titreşim önleme ile çekim yaptım.arada bayağı fark oluşmakta.

zamanın varsa çık üsküdarın üst taraflarına otur ve makinenin çekim tekniklerini dene. eğer kendine ve makinene zaman ayırırsan ve pratikte arttırırsan makinenin inceliklerini keşfedeceğinden eminim.

Tarih: 30 Eylül 2006, 13:08 - İp: 88.***.**3.45
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili pazarbeyim çinekopum kuru üzümümEğer istersen [email protected] danda sana gönderebilirim.
ne demek yahu.. sen maili gönderince bu adresi zaten görecektir... yada bu adrese gönder ben bakiim mi diyecektin.. yaşlılık zor iş valla yaa

Tarih: 30 Eylül 2006, 16:04 - İp: 81.***.**0.157
  • 1