bluebar
bluebar (üye)
Ankara / Amatör

S6500fd Bu Resim Normal Mi

degerli ustalar abilerim ve kardeşlerim bu makinadan aldım resimler çektim buraya koyamadım ama
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=17271&syf=4
bu sayfadaki bebek resmindeki gibi karelenmeler var sürekli bu ayar sorunumu yoksa s6500fd böylemi resim çekiyor.beni aydınlatırsanız çok sevinirim.http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=17271&syf=4

Tarih: 13 Aralık 2007, 19:12 - İp: 85.***.**5.63
bluebar
bluebar (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar okuyan ve bilgi sahibi olan bi arkadaşım sorumu yanıtlarmı acaba işte link alttaki bebek resmi.
RESİM

Tarih: 13 Aralık 2007, 19:26 - İp: 85.***.**5.63
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

1.si fuji resim çekmez fotoğraf çeker, bunda anlaşalım önce..

sorunuza gelince ben anlayamadım, o bebek fotoğrafında bir sorun yok, 100 asa da çekilmiş, flashla çekilmiş ama 1/30 la çekildiği için netlikte problem var hafif titremiş...

sizin bahsettiğiniz sorunu daha açarsanız sanırım yardımcı olabilim, en azından kendi adıma...

Tarih: 13 Aralık 2007, 21:06 - İp: 78.***.**0.42
bluebar
bluebar (üye)
Ankara / Amatör

SAyın fujisever haklısın fuji resim çekmez fotograf çeker şimdi sorunum şu ordaki bebek fotografında sanki karelenmeler var gibi mesela benim çekilmiş bir fotografım var EOS 300D ile onda resim bu bebeginki kadar buyuk oldugunda resimde kırıklar karelenmeler olmuyor.tam adını bilmiyorum karelenme diyorum yeniyim kusuruma bakmayın artık,bu bebek resminde sorun yok diyorsanız tebrübeli olarak problem yok ama ben eos 300d ile çekilşmiş resmimle karşılaştırdım o nedenle arada çok fark gördüm resim koyabilsem sizde anlarsınız ama beceremedim.
TAbi her iki makinada arı kulvarlarda ama bilmiyorum sanırım sorunumuda anlatamadım

Tarih: 14 Aralık 2007, 10:18 - İp: 85.***.**5.63
karhan33
karhan33 (üye)
Kocaeli / Amatör

bende uzun,uzun baktım fotoğrafa herhangi bir hata göremedim .
kanımca sizin ekran renklerinde bir sorun olabilir. bir başka ekranda deneyin derim.

Tarih: 14 Aralık 2007, 14:14 - İp: 88.***.**1.206
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

canon la aynı değerlerde ve flashla mı çekildi ki karşılaştırdınız pek anlamadım ama şu var ki dslr lerin hem sensörü daha büyük hem de mp. yani daha kaliteli görünür o şekilde büyütünce, ama 13*18 veya 20*25 baskı aldığınızda ikisi de aynı görünür , ve ya bilgisayar ekranında büyütmediğinizde ikisi de aynıdır, ama tam boyut izlerseniz veya tam boyut baskı alırsanız dslr fark atar..

size önerim soft görüntü elde etmek istiyorsanız asa 200 ü geçmeyin, keskinlik ayarını düşük yapın ve her çekimde tripod kullanın, boyut ayarını da 6mp fine getirin, o zaman çok net ve temiz kareler elde edeceksinizdir, ben 6500fd yi yazdan beri kullanıyorum, her türlü soruyu sorabilirsiniz, bildiklerimi anlatabilirim...

iyi günler...

Tarih: 14 Aralık 2007, 14:20 - İp: 88.***.**1.50
bluebar
bluebar (üye)
Ankara / Amatör

çok teşekkürederim ben daha dün aldım s6500fd mi çokda yeniyim o nedenle her sıkıntımı sizlere aktaracagım formuda sürekli takip etmeye çalışıyorum ama çok teknik konuşuyorsunuz bazen anlamakta güçlük çekiyorum.yinede çok teşekkürler hepinize

Tarih: 14 Aralık 2007, 15:11 - İp: 85.***.**5.63
serkan8848
serkan8848 (üye)
İstanbul / Amatör

aslında teknik konuşulmuyor sadece makinanın kendi özelliklerinin adları söleriniyor.benim tavsiyem kitapçığını okuyarak çeşitli çekimler yapmanız.bende ilk zmanlar zorlanmıştım ama sonra çekim sayısı artıkça tecrübe kazanıyor ve makinanın özelliklerini daha iyi kavrıyabilyorsunuz.
saygılarımla

Tarih: 14 Aralık 2007, 15:43 - İp: 212.***.**8.161
wetin
wetin (üye)
Eskişehir / Meraklı

Merhabalar siz Bebek fotografını kendi bilgisayarınıza kaydedip mi karaler görüyorsunuz (webden gorunende karelenmeler yok)eger oyleyse resim göstericiniz neronunkiyse bazı resimleri oldugundan buyuk gosteriyor bundan dolayı siz kareli gibi gorebilirsiniz normalde hangi resim olursa olsun kendi degerinden fazla goruntulemlerde karelenmeler olusur 300d ile cektiginizinkide yuksek pixeli olarak cekilmişse buyutmeden eklemiyecektir windowsun resim göstericisiyle acın

Tarih: 14 Aralık 2007, 15:47 - İp: 88.***.**0.220
bluebar
bluebar (üye)
Ankara / Amatör

wetin evet webden baktım kopyalamadan ama çok pürüzsüz degil gibi geldi mesele üstündeki küçük portreler karelenme yok ama bebek resmi iyi incelersek biraz var gibi,yada bana öyle geliyor bebek fotografına acılan sayfadan bakıyorum kaydetmeden

Tarih: 14 Aralık 2007, 16:08 - İp: 85.***.**5.63
bluebar
bluebar (üye)
Ankara / Amatör

şimdi bu resimde kırılmalar yokmu bu normal mi işte
ıso 200
1/2000
f 7.1
wb otomatik
flas acık
6 mp

[/IMG]