bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

S6500fd-bilgisayar Sorunu????

s6500fd makineye sahibim takribi 4-5 aydır kullanıorum ama çektiğim fotoğrafları makinenin lcd ekranından bakınca çok normal ışık ve renk ayarları olsun ama bilgisayara atınca ya karanlık çıkıo ya mat çıkıo ya da çok parlak çıkıo bunun nedenini bi türlü çözemedim bu bi problemmidir yoksa bu problemse bilg.la alakalımıdır yada makineyle ilgilimidir.

bir de makinenin vizöründan hep bi ton karanlık göstermesine rağmen lcd de ki görüntü çok parlak oluor hangi görüntü gerçektir bu da bi problemmidir?

Tarih: 16 Ekim 2007, 17:35 - İp: 85.***.**9.211
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

SLR like makinelerde elektronik vizör kullanıldığından görüntü kalitesi biraz kötü olabiliyor.

Diğer konuyla alakalıda bilgim doğrultusunda şöyle birşey söyleyeyim. 2,5" LCD ekranla 15" veya 17" monitörler arasında muhakkakki detay farkı ortaya çıkacaktır. Yani şöyle açıklamaya çalışayım. Fotoyu çekersiniz makinenin LCD ekranında problem göremezsiniz ama gelgelelim bilgisayara aktarıp monitörden baktığınızda makinede güzel gözüken fotodaki detay kayıplarını, ışık hatalarını, kumlanma veya bulanıklık gibi unsurları daha rahat görürsünüz.

Makineyi değişik konularda test edin , başka bilgisayar veya monitörlerde çektiklerinizi karşılaştırın. Denemeleriniz sonucunda daha kesin bir yargıya varabilirsiniz.

Kısacası 2,5" lcd ekranın gösterimi ile bilgisayar monitörünün gösterimi arasında dağlar kadar fark vardır.

İyi akşamlar.

Tarih: 16 Ekim 2007, 21:04 - İp: 88.***.**6.76
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

sanmıorum o kadar fark olacağını daha önceki kodak z710 kullanırkende aynı bilg.ı kullanıodum ve böyle bi sorunla karşılaşmıodum çok nadir oluodu.
ama bu s6500fd de sıklıkla karşılaşıorum artık bi sorun olarak görmeye başladım.lcd ekrandan bakıorum fotografa tam olmuş diorum bide bilg.a bi atıorum ki ne renk var ne kontrast.

Tarih: 16 Ekim 2007, 21:48 - İp: 88.***.**6.244
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Dediğin doğru olabilir cyaxar bence makineyi servisine göstermende fayda var. Makinede herhangi bir arıza varsa vakit kaybetmeden baktırmanı tavsiye ederim.

Tarih: 16 Ekim 2007, 22:01 - İp: 88.***.**6.76
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

saol warp artık baktırcam bu gidişle heralde photoshop ta ayar çekmekten sıkıldım.

Tarih: 16 Ekim 2007, 22:29 - İp: 88.***.**0.103
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Kardeş inşaallah ciddi bir sorun yoktur varsa bile inşaallah büyük değildir.

Tarih: 16 Ekim 2007, 22:56 - İp: 88.***.**6.76
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sorun hafıza kartında olabilir mi cyaxar?Bazı kartların fotoğraf aktarımı sırasında iyi görüntü kalitesii veremediğini duymuştum.Kontrollü deney yapmakta fayda var.

Tarih: 17 Ekim 2007, 01:27 - İp: 144.***.**0.237
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

selam,
ben de ilk aldığımda fark ettim o sorunu,
lcd nin parlaklığını iyice kıstım, böylece bilgisayarımdaki monitörle aynı seviyeye geldi...

ama hafıza kartı konusunu bilemem, benimki fuji 2gb, kaliteli bir kart sanırım, sorun olmaması lazım...

Tarih: 18 Ekim 2007, 00:23 - İp: 88.***.**7.51
  • 1