ikarahal
ikarahal (üye)
İstanbul / Amatör

S 9500 Soft Foto Karakteri Hk.

Arkadaslar slm

Bu makinayı ilk eline alanlar normal modda cekilen fotoların soft lugunu, renklerin ve kontrastın cok dusuk oldugunu farkederler.
Bu olayı F tusundaki Chrome modunu secersek daha canlı kontrastı yuksek fotolar elde ediyoruz fakat renkler cok patlıyor.

En iyi renk ve kontrast oranı ise Chrome secenegini normal moda alıp menuden saturation high ve contrast ıda hard konuma aldıgımızda cok daha iyi neticeler veriyor. Renkler patlamıyor ve cok canlı, keskin fotolar cıkıyor. Normal cekimlerde Chrome den daha iyi netice veriyor.

Aynı noktayı normal, Chrome ve elle yapılandırarak 3 sekilde cekim yaparsanız farkı cok net gorursunuz.

Bilginize.

Saygılar.

Tarih: 20 Mart 2006, 12:03 - İp: yok
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

selamlar,haklısın ikarahal,denemedim henüz ama senin denediklerin bence yeterli,ikinci verdiğin linklerde daha açık.sanki elle ayar normal modla chrome modunun arası gibi,kesinlikle en iyisi elle ayar gibi geldi bana ,paylaşımın için sağol...

#emrahçınar' tarafyndan 20.03.2006 15:04:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:01 - İp: 195.***.**7.70
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

bu arada makinen hayırlı olsun osmanlı.iyi günlerde kullan...yaşasın s9500 kardeşliği!!

Tarih: 20 Mart 2006, 15:06 - İp: 195.***.**7.70
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sağol emrahçınar güzel dileklerin için...
Evet yaşasın S9500 kardeşliği...
Hatta bir marş bulalım arkadaşlar yeni kurulan Fun Club için
Birde devamlı yazı yazalım ki forumda hep en üst sırada,en dikkat çekici yerde tutalım FUN CLUB'ımızı!

*Ne H1 ciyiz,ne S2 ci,
*Ne 8800 ne de FZ 30,
*yolumuzdan döndüremez,
*Bizi hiçbir marka,
*Dosdoğru ilerleriz,
*Biz S9500 cüler,
*Çünü FUJİ'ciyiz FUJİ'ci...

Şiirimi beğendiniz mi?
İsteklere göre bunu yada daha iyi bir şiir'i marş haline getirip,FUN CLUB'a koyarız.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:17 - İp: 85.***.**5.102
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

yürü be osmanlı kim tutar bizi

Tarih: 20 Mart 2006, 15:21 - İp: 195.***.**7.70
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sağolun sağolun tezahürata gerek yok.Beni şımartıyorsunuz arkadaşlar
Utandım şimdi.Daha organizasyonumuz tam olarak başlamadı.Kısa süre sonra bomba gibi patlayacağız.Herkes siper alsın.S 9500 kardeşliği geliyooooorrrrrrrrrrr.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:34 - İp: 85.***.**5.102