kaleci22
kaleci22 (üye)
Konya / Amatör

Hafıza Kartı Önerileriniz

Hafıza kartı almayı düşünüyorum ne kadar kapasiteli ve marka önerileriniz var mı arkadaşlar

Tarih: 29 Haziran 2012, 10:27 - İp: 212.***.**0.20
siyahhh
siyahhh (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

ben 16 GB 20mb/sn Team marka bir hafıza kartı almıştım. Kuş fotoğrafları çektiğim için seri fotoğraf çekiyorum bu sebeple çok yüksek kapasite ve hızlı kart gerektiriyor. Doğrusu bu ihtiyacınızla ilgili bir şey. Dediğim gibi kullanacaksanız en az 64gb 30mb/sn sdhc kart fazlası ile işinizi görür tahmini sandizsk mesela 130-tl civarında eğer fiyat fazla diye düşünürseniz 32 gb ı 64-TL civarında 30 mb/Sn önemli eğer 1080 p full hd görüntü kaydedecekseniz kartın hızlı olması gerekir. Ben 16 Gb 20 mb/Sn olanı nı aldım ancak yeterli gelmiyor. Bu sebeple ikinci kez kart aldım en iyisi bir kere almak en iyisi olmasa da ortanın üstünü tercih etmek gerekir. Sadece full hd çekim ile alakalı da değil fotoğrafları üst üste seri çekerken makine kendi hafızasına geçici kaydedip karta yazmaya çalışıyor. Eğer kart yavaşsa deklanşör den elinizi çekmeden bir süre seri çekince makina durur karta yazmaya çalışır ama hızlıysa üst üste hareketli nesneleri uzun süre çekebilirisiniz. Böyle bir ihtiyacınız yoksa hıza takılmaya gerek yok yüksek kapasite alın yeterli. Hızda ölçüyü anlamak isterseniz vasatlar 10mb/sn ile başlar 20mb/sn den sonra hızlı kayıt ve fullhd yazma başlar 30 mb/sn ideal olanı sonrası yüksek kaliteye gidiyor.

Tarih: 30 Haziran 2012, 15:20 - İp: 217.***.**1.58
mclever
mclever (üye)
İstanbul / Amatör

Gittigidiyordan sandisk 8gb 30mb/sn aldım 10 numara diyebilirim. Fiyatı da çok uygun. Gerçi satıcı biraz kaba ama neyse, önemli olan ürün.

Tarih: 1 Temmuz 2012, 15:19 - İp: 85.***.**2.146
  • 1