tombik
tombik (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm Hs 28

Arkadaşlar bu makineyi almayı düşünüyorum sizce nasıldır? Bunun yanında canon 1100d ve 550d ye baktım ama profesyonel olmadığım için makineler bana tuhaf geldi ve lenslere para yatırmak istemiyorum ama çoğu kişi fujifilm'in hs2x serisini önermiyor..benim bütçem en fazla 1500 ve gerçekten kararsız kaldım...

Tarih: 17 Mayıs 2012, 22:48 - İp: 85.***.**2.193
efsanesami
efsanesami (üye)
Yozgat / Meraklı

hep fotoğraf merakım vardı.bir iki profesyonel arkadaşla geziye vs gidincede iyice heveslendim.karar verdim güzel bişey almaya.araştırıken nikon canon vs övdüler bakarken,teknosaya gittim.fujinin satış elemanlarının meğer meşhur olan paradaki yıldız okutma ,lcd ekranda çözünürlük oyunuyla yapılan ağa bende düştüm.fuji hs28 i aldım.hiç anlamam aslında.dslr - dslr like falan diyorlar forumlarda vs.onlara dahi yeni merak saldım:S.makina hoş ama manuel olarak kulanmayı öğrenmelisin diyorlar.türkçe menü olmasından çabuk öğrenirim diye aldım aslında.araştırmalarıma göre güzel makina ve başlangıç için masrafsız olacağını anladım.pişmanmı olsam tercihim benmdirmi desem bilemedim.ama üstadın biri bana yardımcı olursa sevinirim.uzak kare hastalığı var bende.zoomlayıp çekiyorum her ayarda deniyorum kitapçığı okuyorum istediğim gibi bi sonuç alamıyorum.kısacası fuji hs28 üstad yardımı lazım bana.daha doğrusu profesyonel arkadaşları dinleyip nikon 90 falan almadım şimdilik gerek yok diye şimdi onlardan yardım isteyemedim :S.fotoğraf işinin üstadından yarıma ihtiyacım var demek daha doğru olacaktır.

Tarih: 28 Ocak 2013, 01:58 - İp: 78.***.**8.45
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

@efsanesami

Bence önce diyafram nedir , iso nedir , nasıl kullanılır , enstantane nedir gibi konuları araştırmalısın.Benim ilk makinam PORST CR-3'tür manuel filmli bir makinadır.
baya bi uğraştım ama onda öğrendiğim en iyi konu ışık ve zamanlama olmuştu. Şimdi HS-28 aldım , bi 300 liram daha olsa eos1100D alabilirdim ama kısmet bunaymış (: HS-28 deki ilk izlenimim makinayı tam olarak öğrenmek geretiğidir , zaten fotoğrafla uğraşan herkes bilir , makinayı tam olarak öğrenmek ve onunla istediğin kareler çekmek için yaklaşık 800-900 shutter tamamlamak gerek.
Bende öğrendikçe hs-28 hakkında paylaşımda bulunacağım.

Tarih: 28 Ocak 2013, 09:02 - İp: 78.***.**2.77
ugctrz
ugctrz (üye)
Ağrı / Meraklı

Arkadaşlar merhaba Hs28 için yardım almak isteyenler olursa seve seve yardımcı olurum.Takıldığınız her konuyu sorabilirsiniz.

Tarih: 30 Ocak 2013, 22:35 - İp: 5.***.**7.62
efsanesami
efsanesami (üye)
Yozgat / Meraklı

valla hs28 aldım.forumlarda canımı sıktı.teknosadaki elemana gitti az anlat diye.aldı leimden yine ilk günkü gibi güzel kareler çekti.:S.ben anlamıyorum heveslendim aldım ama bilemiyorum.makina acayip bişey.çözmek lazım.titretmemem lazım

Tarih: 2 Şubat 2013, 02:07 - İp: 78.***.**8.45
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

Sami titreme olayı yüksek oranda zoom kullanmadıkça sorun olmuyor bende , onuda çekim ayarlarında halledebiliyorsun.Bende bilmiyordum , başlık açtım.HS28 kullanan bir arakdaş biraz anlattı saolsun , sen istersen bak bi , olmadı kendisine mesaj atıp sor.http://forum.netfotograf.com/dslr-like-teknik/fujifilm-finepix-hs-28-cekim-hizi-ayari-58278-1.html

Tarih: 2 Şubat 2013, 10:48 - İp: 78.***.**1.131
mmcamyel
mmcamyel (üye)
İstanbul / Amatör

slm arkadaşlar ben hs 28de birşey farkettim ve çok canımı sıktı gerçekten. fotoğrafların köşelerinde insan denk geldiğinde uzatıyor.yani insanın kafası bir garip oluyor. nedendir acaba.teşekkür ederim şimdiden...

Tarih: 8 Şubat 2013, 23:34 - İp: 94.***.**7.182
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

mmcamyel , bende hs-28 i yeni kullananlardanım , bende öyle bir sorun yok.Örnek bi resim koyarsan daha net fikir sahibi olabiliriz die düşünüyorum

Tarih: 8 Şubat 2013, 23:39 - İp: 78.***.**3.82
mmcamyel
mmcamyel (üye)
İstanbul / Amatör

fotoğraf ekledim ama onaydan sonra yayınlanacakmış.. bilmediğimden kendi fotoğraflarıma ekledim..

Tarih: 9 Şubat 2013, 00:06 - İp: 94.***.**7.182
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

mmcamyel , fotoğrafınızın onaylanmasını bekliyorum. Özel mesaj da attım ayrıca. Soracağınız soru olursa , mesaj da atabilirsiniz.

Tarih: 9 Şubat 2013, 00:39 - İp: 78.***.**3.82
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

FUJİFİLM HS 28 Süper bir en iyi modeldir.iyi bir seçim yapmışınız.hemen bunu teknosadan kredikartına 12 ay taksitle alabilirsiniz.geç kalmayın hemen kullanmaya başlayın neticelerini göreceksiniz.

Tarih: 9 Şubat 2013, 13:26 - İp: 78.***.**1.218