nuh.tufan
nuh.tufan (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujifilm Finepix S9600

Arkadaşlar dün fujifilm s9600 aldım. ben daha fotoğrafçılık konusunda işin çok başındayım. bu makimayı almak la iyi mi kötü mü ettim ? beni bilgilendiriseniz sevinirim. bir çoğunuz bu soru makina aldıktan sonra mı sorulur diyeceksiniz biliyorum.

Tarih: 26 Mart 2007, 16:41 - İp: 85.***.**2.161
ozguradam
ozguradam (üye)
Bingöl / Amatör

ben en son s9500 ü kullanmıştım ve makinemden de memnundum.şahsen pişman olacağını düşünmüyorum.tek şikayetim fotoğrafların biraz soft olması idi.hayırlı olsun.bol fotoğraflı günler

Tarih: 26 Mart 2007, 17:54 - İp: 85.***.**6.108
cakiltas
cakiltas (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba, öncelikle makinan hayırlı olsun...bende 6500 ile 9600 arasında kararsızım şu an...özelliklerine bakılırsa ikiside çok iyi makine ve zaten forum kullanıcılarıda memnunlar izlediğim kadarıyla..

s 9600 le ilgili izlenimlerini aktarırmısın...bi de türkçe menüsü var mı?

teşekkürler

Tarih: 27 Mart 2007, 16:28 - İp: 85.***.**0.179
nuh.tufan
nuh.tufan (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba ,

teşekkür ederim.. s9600 'ün türkçe mensü yok ama gördüğüm kadarıyla da menü kullanımı zor değil. dediğim gibi fotoğraf çekme konusunda şu an için tecrübem yok o yüzden evde yaptığım denemler benim gibi biri için sevindirici oluyor. benimde formda okuduğum kadarıyla s9600 iyi bir makina. ama üstüne biraz daha ekleyip d-slr makina mı alsaydım diye düşünmüyor değilim. ama pişman da değilim.
çünkü benim gibi amatör için iyi bir makina diye düşünüyorum... eğer alırsan da pişman olmıyacağını düşünüyorum

Tarih: 27 Mart 2007, 16:42 - İp: 85.***.**2.161
ozhisar
ozhisar (üye)
Ankara / Amatör

Makinanız hayırlı olsun.Örnek fotoğraflar yükleyebilirmisiniz. S9500 e göre görüntü işlemesinin daha geliştirilği ne daha keskin fotoğraflar çekilebildiği söyleniyor. Biz s9500 kullanıcılar bir fark varmı anlamaya çalışalım. Mümkünse size düşürmeden croplu fotoğraflarda yüklerseniz iyi olur

Tarih: 28 Mart 2007, 13:32 - İp: 212.***.**5.228
v.i.p
v.i.p (üye)
Ankara / Meraklı

Ben bir 6500 fd kullanıcısı olarak sana şunu sormak isterim, benim cihaz 1 gb üstündeki video çekimini bilgisayara aktarımını yapmıyor acaba sende buna benzer bir sorun yaşadın mı,,acaba bu fujilere has bir sorunmudur,,bunu deneyip sonucunu yazarsan memnun olurum,,

Tarih: 29 Mart 2007, 15:26 - İp: 88.***.**0.18
besteleyenadam
besteleyenadam (üye)
Ankara / Amatör

#onur özmen' tarafından 31.03.2007 22:39:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mart 2007, 20:06 - İp: 85.***.**6.20
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili Onur,
makineyle yaşadığın olaylara çok üzgünüm, ancak bunlar Sony, Nikon veya Canon da yaşanmayan şeyler değil. Bu tarz bir "tacize" gerek yok bence. Bu sorunu bana mail olarak özel attın zaten ve bende bunun açıklamasını açtığın topicte getirdim. Bu konuda prosedür harici işlem yapmak gerekir. Bende elimdeki yetkiyi kullanarak bir çözüm getireceğim. Şu anda Düsseldorf da bulunuyorum ve buradan "ver bir talimat hallolsunla" olmuyor bu tür bir işlem. Salı günü ofisteyim - Biraz sabır ltf.
Yaptığın şeyi hoş bulmuyorum... (Birazda tehditvari buluyorum) Ama buna rağmen elbette açtığın topicte söz verdiğim gibi "sıradışı" bir çözüm kesinlikle yapacağım.
Sevgiler...
Mustafa Hoşbakan

Tarih: 31 Mart 2007, 20:56 - İp: 85.***.**1.108
besteleyenadam
besteleyenadam (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Hoşbakan,

Buradan bir kez daha tekrar ediyorum. Üstteki yazıyı sildim kabul ediyorum. Sinirle yazmışım. Öfkeyle kalkan zararla oturur.

Birkez daha beşlirtiyorum. Sizden cevap gelemden önce yazdığım halde anlaşılan cevap geldii halde yazmışım gibi anlaşılıyor. Zaten beni rahatlatan cevabınızla sorun çözüldü. Bende daha mantıklı düşünme fırsatına eriştim. Yinede sizi haklı buluyor. Herkezden de özür diliyorum.
Bu yazıyıda asla kimseyle polemik yaratmak amacıyla yazmıyorum.

Tarih: 31 Mart 2007, 22:44 - İp: 85.***.**6.20
grafiker03
grafiker03 (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

fujı s9600 gerçekten bu kadar kötümü vazmıgeçeyim sice

Tarih: 31 Mart 2007, 22:48 - İp: 88.***.**6.229
besteleyenadam
besteleyenadam (üye)
Ankara / Amatör

Sayın grafiker03,

Benim daha önce yazdıklarım temelde S9500'leilgilidir. 9600'de ise problemlemrin çözüldüğü ürün müdürü tarafından açıklanmıştır. Dolayısıyla daha önce yazdığım yazıyı okuduysanız dikkate almayınız.

Selamlar

Tarih: 31 Mart 2007, 22:58 - İp: 85.***.**6.20