noche92
noche92 (üye)
Tokat / Meraklı

Fujifilm Finepix S1800

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için Fujifilm Finepix S1800 uygun mudur?

Tarih: 1 Kasım 2010, 11:51 - İp: 85.***.**0.43
arandur
arandur (üye)
Zonguldak / Amatör

Eğer o kasa bana kaba gelmez diyorsan uygundur. Çünkü amatör kullanıcıları cezbedecek hd video ve yüksek oranda zoom yeteneği vardır, foto kalitesi olarak ise farkı zaten hissedemeyeceğinden büyük oranda cihazı beğenirsin. Uygun fiyata bulursan DSLR-like sınıfında düşünülebilir (Hepsiburada kampanya yapıyor sürekli) diyorum.

Tarih: 1 Kasım 2010, 14:43 - İp: 88.***.**2.197
elfsa
elfsa (üye)
Zonguldak / Amatör

Emin ol amatörler için gayet iyi..çok kaliteli bir makina ile başlamakta yanlış olur bu yüzden dslr tercih etme...s 1800 yeterli..bende kullanıyorum

Tarih: 1 Kasım 2010, 18:41 - İp: 85.***.**2.33
the_bones
the_bones (üye)
İzmir / Meraklı

Uzun süredir bende fotoğraf makinası araştırıyorum fakat S(1500, 1800 vs) serisi için pek iyi şeyler yazılıp çizilmiyor, iso 200 den sonra fotoğrafların kumlanma yaptığını yazanlarmı ararsınız, Diyafram aralığını yetersiz bulanlarımı ararsınız...
Ben bir aralar amatör birisi olarak bu makinayı almayı düşünüyordum çünkü gittigidiyor da bir adam sürekli bu makinayı ucuza satıyor ama şimdi kesinlikle bu makinayı almam

Tarih: 5 Kasım 2010, 21:08 - İp: 85.***.**0.30
ireth
ireth (üye)
Bursa / Meraklı

elfsa merhaba, fujifilm finepix 1800 makinesini alalı yaklaşık bir hafta oluyor. Genel anlamda makineden memnunum ama bir kaç şeyi keşfetmeye çalışıyorum. Öndeki cismin net arka planın flu gözükmesini istiyorum. Bu konuyu baya araştırdım aslında, makro çekim, zoom, diyafram ayarları... Ama bu makinede C konumunda diyaframı istediğim gibi ayarlayamıyorum. Ben mi çözemedim hala yoksa kompact makine olmasından dolayı böyle bir kare yakalamak zor mu? Yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 16 Kasım 2010, 12:48 - İp: 95.***.**3.200
dgkntrmn
dgkntrmn (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben bu yazın başında aldım s1800'ü ve gayet memnunum gittigidiyor da çok uygun fiyata bulabilirsiniz. İreth arka planı flu olmasını istiyorsan eğer biraz uzaktan zoom yaparak nesneyi tam ortaya al ve netle, sonra sağa yada sola yaslayarak arka planın flu olduğunu göreceksin

Tarih: 17 Kasım 2010, 16:53 - İp: 85.***.**3.47
ireth
ireth (üye)
Bursa / Meraklı

plndgk teşekkür ederim

Tarih: 18 Kasım 2010, 14:23 - İp: 95.***.**6.18
ireth
ireth (üye)
Bursa / Meraklı

plndgk bu arada şimdi fotoğraflarına baktım ve çok beğendim, tam analtmak istediğim şeyi yakalamışsın. noche92 bence güzel bir makine finepix 1800. Özellikle plndgk nin fotoğraflarını incelersen daha iyi fikir edinebilirsin. İş birazda çekende demekki aynı makine bende de var ama henüz keşfedemedim (gerçi yeni aldım ama) kıskandım tebrik ettim seni plndgk

Tarih: 18 Kasım 2010, 14:34 - İp: 95.***.**6.18
paixpaix
paixpaix (üye)
İstanbul / Amatör

ben yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. izlenimlerim
- manuel modda kullanmak özellikle profesyönele geçi için iyi hazırlık imkanı sağlıyor. ben hep öyle çekiyorum.
- iso performasnı açısından bişey beklemeyin. zaten bu büyüklükte sensörü olan makinelerde ortak sorun isodur. forumda pixel density olarak aratırsanız ayrıntılı bilgi bulursunuz.
- zoom unu başarılı buldum. 16x iyi bir ölçü.
- gece çekimlerinde uzun pozlamalarda iyi başarım yakalarsınız. ancak hem gece hem de hareketli çekim yapacaksanız çaresiz yüksek iso ve kumlanmaya katlanmanız lazım.

genel izlenimlerim bunlar. umarım faydası olur

Tarih: 12 Mart 2011, 23:45 - İp: 88.***.**5.49
wingtsun85
wingtsun85 (üye)
İstanbul / Amatör

ürün kendinden bataryalımı yoksa pillemi çalışıyor

Tarih: 21 Mart 2011, 17:49 - İp: 212.***.**2.231
le10
le10 (üye)
Hatay / Amatör

4 adet kalem pil ile çalışıyor

Tarih: 22 Mart 2011, 20:30 - İp: 88.***.**3.190