bilimsevgi
bilimsevgi (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji S9600 Renk Doygunluğu Hakkında

Arkadaşlar 1 aydır s9600 kullanıyorum. yıllar önce analog kullanıyordum biraz bilgim vardı. gujiden önce de bazı kompakt dijitallerle çekim yaptım. Sorunum şu en güzel gökyüzünü, denizi ya da bulutu yakalamak için günlerce lodosu bekliyorum vs. sabahın ilk ışıklarında yollara koyuluyorum ne gökyüzü istediğim gökyüzü ne de deniz istediğim deniz.manzara fotoğrafları bana çok soluk ve renksiz geliyor. Kompaklar bile bu kadar renksiz değildi. Renk doygunluğunu ve keskinliği "high" seviyesine getirdiğim halde tatmin etmiyor beni. acaba ben mi tatminsizim. bu arada resim eklemeyi beceremedim bi türlü

Tarih: 14 Ağustos 2007, 04:15 - İp: 85.***.**5.24
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

valla bu tarz görüntü yakalamak istiorsan havadaki nem oranı az olacak bide sabahın erken saatleriyle akşam gün batımı foto çekmen gerekior.gerçi sende aynı dediğimi yapmışsın ama.bide polarize ve uv filtre alıp çekmeyi dene.farklı anlarsın o zaman.

Tarih: 14 Ağustos 2007, 10:59 - İp: 88.***.**0.144
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba bilimsevgi;
Öncelikle cyaxar arkadaşımın dediği gibi 58mm UV filtre kullanmanı bende tavsiye ederim.Ayrıca S9600 makinenin sol kenarında C'ye getirin ve o şekilde çekimi deneyim.Ayrıca ISO ve MP ayarlarını yaptığınız yerde de Çekim modları var orada C modunda getirin.Bu şekilde deneyin ve renklerdeki doygunluğu anlayacaksınız.Yanı C dediğimiz COLOR oluyor.

Tarih: 14 Ağustos 2007, 13:54 - İp: 81.***.**2.84
bilimsevgi
bilimsevgi (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler cyaxar ve fuji cem kardeş.. MP ve ISO nun altında bahsettiğiniz heralde STD sekmesi altında
chrome
B & M varherhalde C (color) diye bahsettiğiniz bu sekme...
makinenin solundaki C ise AF ile birlikte olan C mi acaba? bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...
Saygılar

Tarih: 14 Ağustos 2007, 22:14 - İp: 88.***.**4.94
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba
Anlamışsınız tebrikler ve o şekilde deneyin sanırım daha iyi sonuç alacaksınız.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 12:03 - İp: 85.***.**3.97
  • 1