xnewier
xnewier (üye)
İstanbul / Amatör

Fujı S5700 Supercdd Mi?

FUJI S5700 SUPERCDD Mİ? GERÇEKTEN KAFAMI KURCALAYAN ÖNEMLİ BİR SORU VE SORUN BU. ZİRA NETTE DOLAŞIRKEN FARKLI SİTELERDE FUJI S5700'DE MALESEF SUPERCCD KULLANMAMIŞ DİYE BİR YAZI GÖRDÜM VE BUDA CANIMI OLDUKÇA SIKTI. BİTMEDİ KUTUSUNA BAKTIM ORADADA SUPERCCD DİYE BİR YAZI GÖREMEDİM. ANCAK DİĞER FUJİ MODELLERİNE BAKTIĞIMDA SUPERCCD YAZISINI KOYUYOR. YETMİYOR MAKINANIN UYGUN BİR KÖŞESİNE MUHAKKAK YERLEŞTİRİYOR.
BİTMEDİ GLOBAL RESMİ SİTESİNDE BU KONUYLA İLGİLİ BİR YAZIDA GÖREMEDİM. ORADA DA SUPERCCD OLDUĞUNA DAİR BİR YAZI YOK. OLSA MUTLAKA BELİRTİRLERDİ.
LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN. ÖZELLİKLE DE FUJI FIRMASINDAN BİR YETKİLİ BANA BU KONUDA YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.

Tarih: 4 Ocak 2008, 15:56 - İp: 85.***.**9.165
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba xnewier;

http://www.fujifilm.com.tr/products/digital_photography/digital_cameras/s5700/teknik.html

Ukarıdaki link adresindende detaylı bilgi alabilirsiniz...

10 kat optik zoom ve gerçek fotoğraf teknolojisi

Konu keskinliği işlevi, sallanma tehlikesi ve hareket halindeki konularda yardımcı oluyor

Makine Türü Sayısal fotoğraf makinası FinePix S5700
Etkili Piksel Sayısı 7,1 milyon etkili piksel
Işık Algılayıcı 1/2,5 inç Süper CCD HR
Kaydedilen Piksel Sayısı 3072x2304 piksel, 3072x2048 (3:2 ebat), 2304x1728 piksel, 1600x1200 piksel, 640x480 piksel
Kayıt Taşıyıcılar xD-Picture bellek kartı (16MB-1GB); SD bellek kartı (2GB kadar); Dâhili bellek: 27MB
Dosya Düzenlemesi JPEG; AVI
Objektif 38 – 380mm (35mm makinelere eşdeğer)
Otomatik Netleştirme Sistemi Otomatik netleştirme (Merkezî, çok alanlı); Müteakip otomatik netleştirme; El ile netleştirme
Otomatik Netleştirme Otomatik netleştirme (merkezî, çok alanlı) / izleyici otomatik netleştirme / el ile netleştirme
Netleştirme Mesafesi normal: 30cm – sonsuz, Makro: 4cm – Süper Makro : 1cm
Diyafram F3,5 – F13,6 (7 değer)
Enstantane 4 – 1/1000 saniye (pozlama düzenlemesine bağlı)
Duyarlılık Otomatik / El ile ISO 64/100/200/400/800/1600
Ölçüm sistemi TTL pozlama sistemi Üç ölçüm tarzı seçilebilir

Hazır İşlevler 14 Senaryo
Pozlama Yöntemleri P: otomatik – çoklu düzenleme
S: enstantane öncelikli otomatik
A: diyafram öncelikli otomatik
M: Manuel ( El ile ayar )
Beyaz Dengelemesi Otomatik / İnce ayar / Gölge ( iyi hava) / Ampul ışığı / Florasan ışığı 3 seviye
Bakaç 0,61cm çapında sıvı kristal ekran (LCD), 230.000 piksel, yakl 100% kapsam

LCD Ekran 6,35 cm TFT ekran, 235.000 piksel
Dahili Flaş Otomatik flaş; Aydınlatma menzili: 6,2 m
"Hazır" Işıkları Flaş, tam olarak dolduğunda yanar. Tam gücün verileceği ikazı olarak 3 san. yanıp söner.
Kendi kendine çekim 10 sn.
TV/Video Bağlantısı PAL, NTSC seçilebilir
Sayısal Bağlantı Veri aktarımı için USB 2.0 (çok hızlı)
Güç kaynağı 4 x AA tip pil : Alkalin, Ni-MH pil kullanılabilir ( Magnezyum piller kullanılmaz) veya görüntü yüklemek için AC güç adaptörü (AC5VX)
Boyutlar 106,1mm (G) x 75,7mm (Y) x 80,7mm (D)
Ağırlık yakl. 306gr. (boş)
Gösterim İşlevi 4,8 kat sanal yakınlaştırma; Kendi kendine çekim; Ses kayıt; Resim gösterisi
Dahili aksesuarlar USB kablo
Video kablo
Omuz askısı
Gövde kapağı
Kullanım kılavuzu
Yazılım yükleme rehberi
CD-ROM

Düzen Şartları Windows 98/ME/2000/XP/Vista, Mac OS 10.x
Diğer İşlevler Otomatik netleştirmeye yardımcı ışık; Doğal ışık çekim kipi;
Filtre yivi; Doğrudan baskı işlevi (PictBridge

tercihi Aksesuarlar BK-4B pil şarj aleti ( 4 adet 2300Ni-MH pil ile )
Ni-MH şarj edilebilir pil 4HR-3UF
AC güç adaptörü AC-5VH

Tüm özellikleri buradan inceleyebilirsin.

Tarih: 8 Ocak 2008, 10:36 - İp: 81.***.**2.84
xnewier
xnewier (üye)
İstanbul / Amatör

yardımların için teşekkürler ancak bu siteden araştırmıştım biliyorum. herhalde tam olarak anlatamadım derdimi galiba.
verdiğiniz cevap benim soruma tam yanıt değil.

Tarih: 9 Ocak 2008, 18:54 - İp: 88.***.**1.157
nourrie
nourrie (üye)
Bartın / Amatör

sayın xnewier,

fuji-cem aslında sorunuzu yanıtlamış. orada yazan açıklamalar fuji nin resmi sitesi ve süper cdd özelliği taşıdığı belirtiliyor. ben de araştırmalarıma dayanarak gördüm ki s5700 de süper cdd ve gerçek fotoğraf teknolojisi kullanılmış. başka sitelerin ne yazdığı artık önemli olmamalı bence çünkü resmi sitesi böyle yazmış. anladığım kadarıyla sen de benim gibi hemen telaşlanıyorsun böyle konularda. ben de alıcam inş bu makineden ve epeydir araştırıyorum. olumsuz bir yorum okuduğumda hemen olumlu ve farklı yorumlarla o yorumları kendi kafamda siliyorum. bi nevi motivasyon anlıcan. ama hala benim için bir numara. almadıktan sonra içim rahat etmicek heralde

Tarih: 16 Şubat 2008, 23:57 - İp: 85.***.**0.162
poker333
poker333 (üye)
Bolu / Doğa Fotoğrafçısı

selam xnewier.bende bir çok farklı makinalarla fotoğraf çektim en sonunda ne pahasına olursa olsun dedim fuji s5700 aldım kısmete artık birde bununla amatör fotoğraflarımı deniyeceğim inşlallah son makinam olur.
fakat kafama yatmayan konu pil durumu. şarzlı pil ile çalışır ibaresini göremedim.
bende bilenlere bir soru yönelteyim şarzlı pille çalışırmı?beni de aydınlatın lütfen.
saygılar...

Tarih: 18 Şubat 2008, 21:20 - İp: 85.***.**9.201
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet tabii ki çalışır.

Tarih: 19 Şubat 2008, 11:26 - İp: 78.***.**9.120
  • 1