burjuva11
burjuva11 (üye)
Çorum / Meraklı

Fuji Hs20 Mi, Fuji S4000 Mi?

Herkes selamlar,
Hobi yada amatör fotoğrafçı vs değilim. Sadece günlük eşi dostu çocukları çekmek için fotoğraf makinesi almayıo düşünüyorum. Eski dijital makinem artık ev ortamında lamba ışığı altında flaşlıda olsa foto çekimleri berbat. Bunun için geniş açılı ve video da çekebileceğim bir fotoğraf makinesi arıyorum.
Araştırmalarımda ön plana çıkan makinalar;
fuji s4000 (450tl civarı)
fuji hs20 exr (750tl civarı)
Bu makinelerden birini önerir misiniz. hs20 300tl fazla ödemeye değer mi?
Sizden tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Tarih: 10 Ekim 2011, 18:48 - İp: 188.***.**4.100
atisaca
atisaca (üye)
Bursa / Amatör

hs 20 daha iyidir ama ev ortamı için uygun olmayabilir çünkü daha profosyöneldir manüel zoom falan bunun için kullanması zor olabilir s4000 e göre bende alacaktım hs20 ama biraz pahalı geldi ucuz olan yerlerede güvenemedim garanti falan bide gkendime güvenemedim hs20 yi kullanamam diye çünkü ev ortamına epey ağır gelebilir bunun için de burdan s4000i sipariş verdirttim abime yakında elimde olur inşaallah ikinci makinem ve birincisi casio z75 di çok heyecanlıyım s4000 bunu kızımın resimlerini çekmek için alıyorum birazda kendimi geliştirmek için manüele kullanmaya hazırlanmak için
ve sen o fiyata onları nerden buldun yarı fiyatları güvenilirmi bari

Tarih: 12 Ekim 2011, 01:04 - İp: 85.***.**3.129
burjuva11
burjuva11 (üye)
Çorum / Meraklı

bende senin gibi kızımın okul resimleri vs düşünüyorum. Manuel kullanmakta yada boyutlarından yana bir sıkıntım yok. Ben bilgisayarcıyım elektroniğede merakım olduğundan zorlanacağımı sanmıyorum. kapalı ortamlarda net fotoğraf versin yeter. Ama almışken daha iyisi olacaksa bütçeyi zorlayıp hs20 alsam mı diyorum.
300tl fazla verdiğime değer mi bilmiyorum. Kullanan yada bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Fiyatlar gittigidiyor fiyatları. yurtdışından yolluyorlar. garantisi 1 yıl yurtdışı diyorlar. Ben garantisizmiş gibi göze alarak düşünüyorum. Çünkü elektronik cihazlar aldığında sağlamsa kolay kolay arıza vermiyor. Düşeni, kırılanıda zaten garanti bakmıyor. Parasal anlamda da makine eline ulaştıktan ve 2-3 gün kontrolünü yaptıktan sonra herhangibir problem yoksa parayı satıcıya aktarıyorsun. Bu açıdan da sıkıntı olmadığını düşünüyorum.

Tarih: 12 Ekim 2011, 14:33 - İp: 88.***.**9.219
atisaca
atisaca (üye)
Bursa / Amatör

ben burdan s4000 aldım fgayette hızlı geldi ancak kutuda HDMI kablosu ve pc için kurulum cdsi yok ona göre

Tarih: 21 Ekim 2011, 17:38 - İp: 95.***.**7.117
  • 1