ferahzade
ferahzade (üye)
Kocaeli / Amatör

Fuji Finepix S9600 Lcd Ekranı Hk.

Herkese selamlar,

Amatör bir kullanıcıyım. Forumlardaki yazıları okuyarak Fuji markasının finepix serisinin S9600 modelini almaya karar verdim ve internet aracılığıyla estore mağazasından satın aldım. Amatör ruhla çekilmiş güzel fotoğraf kareleri çekmek istiyorum. Bu arada da makinayı tanımak için kullanım kılavuzunu makinaya bakarak sürekli okuyorum. Umarım bu makina üzerinde makul bir düzeye gelirim.

Ancak alır almaz bir sorunla karşılaştım. Makinanın LCD ekranın çiziklere karşı son derece korumasız olduğunu fark ettim. Öyleki gömleğin ve yeleğin düğmelerinden dahi çizilme ihtimali olduğunu gözlemledim. Bu noktada sorum şudur. Bu neden kaynaklanan çizilmeleri nasıl önlerim? Bu sorunu çözmek için bir aparat mevcut mudur? Çünkü bu durum makinayı boynumda rahat taşıyamama ayrıca neden oluyor.

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:22 - İp: 81.***.**3.38
sibelius
sibelius (üye)
Eskişehir / Amatör

lcd ekranı korumak için aparatlar mevcut,satın alabilirsizniz bunu makinanızın lcd'sinin ebatlarında.benim makinamdan çıkmıştı lcd için koruyucu belki sizinkiyle vermemiş olabilirler. gittigidiyordan dahi satın alabilirsiz.

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:29 - İp: 88.***.**9.113
ferahzade
ferahzade (üye)
Kocaeli / Amatör

Peki ben bunu nasıl soruşturacağım? Lcd ekranı korumalığı diye mi? Konuyla direk alakalı site adresleri vermek mümkün müdür? Bu arada bir soru daha sormak istiyorum. Makinadan bir XD kartı çıktı. Bir tane de CF kartı satın almak istiyorum. Bu CF nin açılımı nedir? Kazayla yanlış bir kart almayayım..... Kapasitenin maksimum olması -2 gb - sorun yaratır mı?

#ferahzade' tarafından 27.04.2007 00:05:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:37 - İp: 81.***.**3.38
ferahzade
ferahzade (üye)
Kocaeli / Amatör

İnternette araştırma yaparken sorduğum soruların bazılarının cevaplarını buldum. CF nin açılımı compact flashmış Her ne kadar diğer kartlarla aralarındaki farkları bilmiyorsam da; en alçak değer olarak 128 megabayt, en yüksek değer olarak da 8 gigabayt kapasiteli olanı gördüm..

Bu arada yukarıdaki mesaj için Sibelus adlı kullanıcıya teşekkür ederim. Beni yönlendirmiş olduğu sitede LCD ekranı korumalığına ulaşamadım. Eğer varsa bağlantıyı bana bildirirse memnum olurum. İnternette de bir çok şekilde aradım böyle bir korumalığa rastlamadım. Bu aparatın bir adı var mı acaba?

#ferahzade' tarafından 26.04.2007 23:54:32 tarihinde düzenlendi.

#ferahzade' tarafından 27.04.2007 00:05:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:48 - İp: 81.***.**3.38
sibelius
sibelius (üye)
Eskişehir / Amatör

http://urun.gittigidiyor.com/Sizin-Fotograf-Maki-Ozel-Ekran-Koruyucu-3-adet_W0QQidZZ3652979
örneğin şu linkte ekran koruyucu olarak satılıyor bu koruyucular,tam senin istediğin boyuttta kesiliyor bu karuyucu ya da diek makinanın lcd si boyutunda da bulabilirsin.

Tarih: 27 Nisan 2007, 00:11 - İp: 88.***.**9.113
sibelius
sibelius (üye)
Eskişehir / Amatör

cf kartla ilgili olarakta cf kartların xd kartlardan pek farkı yoktur hız konusunda,kapasitesi yüksek olabilir ve tadaha ucuz,tercih edebilirsin başka bir kar alacaksan,bildiğin gibi xd kartlar pahalı

Tarih: 27 Nisan 2007, 00:16 - İp: 88.***.**9.113
  • 1