congueror
congueror (üye)
Ordu / Meraklı

Canon Sx40 & Fujifilm Hs30exr

slm yardım aihitiyacım var Fujifilm FinePix HS30 EXR mi yoksa
Canon Powershot SX40 mı almalıyım nedenleri ile yazarsanız çok memnun olurum 15 eylüle kadar almayı düşünüyorum kendi araştırmalarımla bu ikisini kara kıldım ama sizinde başka önerileriniz olursa değerlendirebilrim.fiyat olarak max:1200tl
düşünüyorum.fakat çok güzel bir makine olursa kendimi zorlarım.daha önce kodak makine kullandım digıtal v1073 dslr kullanamayacağımı düşündüğüm için bunları şeçtim.kendim memurum hobi amaçlı kullanıcam videoda çeksin istiyorum.bu kırterlere uygun öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.üşenmeden okuyan ve yorum yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim bir forumda gördüğüm karşılaştırma linkinide ekliyorum.
http://snapsort.com/compare/Canon-SX40-vs-Fujifilm-HS30-EXR

Tarih: 2 Eylül 2012, 13:19 - İp: 198.***.**7.125
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

yakın bir zamanda bir tanıdığım teknosadan almış hs30 u. 1800 tl. Sizin limitinizden fazla bir fiyat

Tarih: 2 Eylül 2012, 18:15 - İp: 82.***.**7.24
congueror
congueror (üye)
Ordu / Meraklı

Türkiye garantili fiyatı öyle fakat sanlpazar, gittigidiyor ve sahibindende benim fiyat aralığında var peki yakınınzdan bilgi alabilirmisniz memnun mu makineden

Tarih: 2 Eylül 2012, 19:43 - İp: 69.***.**3.127
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

aslında alan arkadaş makinadan anlamıyor. bu yüzden iyi yada kötü diye bir fikir yürütebileciğini sanmıyorum.
ben makinayı elinde görünce makina aldığını öğrendim. daha sonra makinayı inceledim. arkadaşımın fotoğrafçılık bilgisi sıfırdı. öğrenme aşamasında. o an otomatik modda çekiyordu. ben de enstantane ve diyafram olayından bahsettim.. yalaşık bi 30 dakka bişeyler anlatmaya çalıştım. mesela gündüz iso 400 de foto çekiyordu. isodan bahsettim. satış stratejisi.
teknosadaki çok bilgili satış elemanı işin kolayına kaçmış. iso yu 400 e ayarla. kadranıda otomatiğe al. makina hepsini otomatik olarak senden iyi ayarlar demiş.
o an fiyatı 1800 tl diye söyleyince içimden keşke sx40 alsaydı diye geçirdim. sx40 yaklaşık 1200 tl. bilgisayarın karşısına geçince iki makinayı hemen karşılaştırdım.
neticede fujinin artıları 3 boyutlu resim var ( ne işe yarar hiç bi fikrim yok). hdr var (önemli). panorama var. raw var. ve uzun batarya ömrü (600 shot). sensör boyutları aynı.
sx40 ın eksisi panorama yok. hdr yok. raw yok. falan filan. fuji sanki biraz daha ağır basıyor gibi ama.
tabii öncelikle makinanızla ne yapmak istediğiniz önemli. ama bir gerçek var ki fujifilm makinalarının emsallerine oranla (canon ,nikon) daha pahalı olmaları.
ben şu makinayı al yada alma diyerek size yön vermek istemem. çünkü benimde daha eksik olduğum bir sürü konu var. aşağıdaki linkten kıyaslama yapabilirsiniz

http://kiyas.la/fotograf-makinesi/karsilastir/FUJIFILM-Finepix-HS30-EXR-vs-Canon-PowerShot-SX40-HS

Tarih: 2 Eylül 2012, 20:28 - İp: 46.***.**2.167
congueror
congueror (üye)
Ordu / Meraklı

hs30 exr aladım umarım hata yapmamışımdır teşekkürler yaptığınız yorumdan ötürü

Tarih: 6 Eylül 2012, 02:16 - İp: 198.***.**5.120
mustignd_23
mustignd_23 (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Oncelikle Teknik olarak 1/2 inc Exr CMOS sensor bHs30 da mevcut EXR Processor Cift Cpu dur faydasi video cekim aninda denklansore bastiginda video yu kapatmadan fotograf bile cekebilirsin Canon Cpu suya cok met edilir ama odul alan Cpu EXR dir 2009 da ve gece cekimi diger compact lara gore bence daha iyi canon Sx degil ama Ixus kullandim gece ceckimlerinden nefret ettim suan 2 tane Fujifilm var cok memnunnum hs28 ide abime aldim yegenlerimi bolbol resimlerini cekmekte ama fiyat konusunda acikcasi yurt disinda hepsi ucuz benden soylemesi vede tek yada nakit odeme yapman gerekli buda zor oluyor Hs30 almani dilerim guzel hemserim Boztepe Den guzel bir Ordu manzarasi Isterim senden I$igin bol olsun hemserim ...

Tarih: 8 Eylül 2012, 23:18 - İp: 176.***.**9.180
  • 1