nodrac
nodrac (üye)
İstanbul / Amatör

Birkaç Tavsiye Ve S5600fd

Uzun zamandır fuji s6500 ü almayı hayal ediyordum öğrenci olduğum içinde direk almam imkansız. Oyüzden biraz para biriktirdim işin ciddiyetine girdim. Ve forumlarda ve nette araştırmaya başladım ama bu s6500fd nin uzun pozlamada olusturdugu pixel noiseler gerçekten kafamı karıştırdı. Yani 750 ytl para veripte böle bir sorunla karşılaşmak insanın canını sıkıyor birde kimilerinde bölebir sorun olmasın kimilerinde olmaması ise hayal kırıklığı. Bilmiyorum sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Biraz dağınık olacak ama bu makinayı yurt dışından alma şansım var ben tıp fakütlesinde okuyorum prof bir hocam sıksık amerikaya seminire gidiyor orada alabilirim dedi araştırdıgım kadarıyla 350 dolar yaklaşık 450 ytl bir ücreti var. Sizce 300 ytl daha verip garantili mi almalı yoksa 450de alınabilirmi sormak istediğim aslında makina cok problem cıkarırmı? Birde fotoğraf bilgim pek uç noktalarda değil sadece çok meraklıyım yani heyecan veriyor bana oyüzden slr likelamı başlamak dogrusu yoksa direk dslr mi alıyım? Dslr konusunda bir arkadaşım yok mercek parası yok bilmemne cok masraf acar dedi. Bende oyüzden 6500le amatörlüğü bir nebze atıp ilerde mesleğime geçince güzel bir dslr ile devam etmek istiyorum ... Son olarak bu 6.3mp ile nkadar boyutta bozulmadan resim bastırabilirim mesela bir a4 boyutunda olabilirmi?

Biraz karışık oldu kusura bakmayaın...
Teşekkürler

Tarih: 1 Aralık 2007, 18:10 - İp: 85.***.**0.85
halukmania
halukmania (üye)
Şanlıurfa / Meraklı

merhaba
6 mp ile çok rahat a4 hatta a3 boyutunda bile baskı alabilirsiniz.

Tarih: 2 Aralık 2007, 23:38 - İp: 85.***.**1.84
  • 1