mettoxin
mettoxin (üye)
İstanbul / Amatör

Bana Uygun Makına Önerirmisiniz.

sa.

öncelikle ismim metin froma yenı üye oldum.
20 yaşındayım.
mesleğim aprantiydim(jokey yamağı) boyum uzaması sebebiyle bırakmak zorundda kaldım suanda hobi olarak arada bı bınıyorum ve kuryelık yapıyorum . lafı fazla uzatmadan

önceden kullandıgım bı kompakt makina vardı sattım sımdı daha güzzel bi makına dusunurum

tam prof. bi makına da istemiorum benım aradıgım özellikler kısıtlı.

aradıgım özellikleri saymaya baslıyorum tecrubesı olan abilerin kardeslerın yardımı beklıyorum ...

1. çok optik zoomlu bı makına istiyorum (bide kımılerı diyo gerek yok o kadar zooma bu zoomun çok fazla olmasının +larını ve - lerını örene bılırmıyım )

2.ben baskı olarak çıkarmıyorum fotorafları pc de saklarım tv. de çektiğim fotoları videoları oynatırım ..
yanı pcde veya tv resmın pikselinin düşük olmaması

3. full hd bi video görüntüsüne sahip olmasını isterim .

4. biraz fonksiyonlu olursa daha iyi olur ne bılım sürekli bas çek deil de 3 resmı yanyana getirip birleştirmesi olsun ne bılım biraz böle kurcalayıpda farklı özellikler bulabılecegım bı makına istiyorum .

5.doğa,manzara,hareketli ortamlarda anı çekmek gibi.

biraz karısık yazdım k.bakmayın
benim ıstedıgım özellikleri tam açık olarak yazamasam da yazabıldıgımı yazdım acemıyım bu konuda derdimi anlatabılmısımdır insallah ..

tecrübeli forum üyelerinin cevabını beklıyorum... şimdiden teşekkür ederim.

önericegınız makınanın + ve -lerinide yazarsanız sevınırım

Tarih: 4 Eylül 2012, 02:52 - İp: 78.***.**8.11
robinest
robinest (üye)
Manisa / Meraklı

ben de bir fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Aşağı yukarı bu özelliklerde olmasını istiyorum ben de. optik zoom ne kadar fazla olursa o kadar iyidir. makine de optik zoom özelliğinin fazla olması makine net çektikten sonra bir kötü yanı yoktur bence. öyleyse en az 15x optik zoomu olan bir makineden başlayabilirsiniz. 4. maddede istediğiniz özellik sanırım panoroma olayıdır. bence tüm bu özellikler için ideal makine Fujifilm Finepix S2980 gibi görünüyor. Tabii bu iş için ayırdığınız bütçe önemli. Örneğin; ben 400 lira kadar bütçe ayırdım ve 2. el olsa da olur. ben S2980 veya S4500 gibi makinelere bakıyorum.

Tarih: 12 Şubat 2013, 01:00 - İp: 195.***.**5.179
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Bakın arkadaş size hemen güzel bir marka ve 2 model tavsiye etti.hemen bunlardan birini alın güle güle kullanın başka marka ve modele ne hacet.

Tarih: 12 Şubat 2013, 01:04 - İp: 78.***.**1.218
dursun_celep
dursun_celep (üye)
İstanbul / Amatör

fujifilm hs 20 var elimde kendimde kullanıyorum.model yükseltmeye karar verdim.hiç bir sorun yok.modeli araştırın tam size göre.eğer uygunsa konuşabiliriz.

Tarih: 18 Şubat 2013, 15:58 - İp: 88.***.**8.143
emre0808
emre0808 (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

kardes demin bi arkadaşa da dedigim gibi sanada reklam yapıyomus gibi olmasın ama fujifilim x-s1 bakmanın öneririm zoom konusunda lens degiştrilemyen makinelerin lideri suan nikonun 600mm lik dev zoom lensiyle aynı performansı göstere bilyo bu arada 600mm 25 30 milyar cıvarıydı

Tarih: 21 Şubat 2013, 22:17 - İp: 78.***.**3.231
  • 1