alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

Zaman Aralıklı Fotoğraf Çekimi Ve Fuji

Sırf bunun için WebCam ile Kitap Çekim Programı yaptım ama sonuç başarısız oldu. Elimdeki philips spc1000nc model webcam işe yaramadı.
1600 x 1200 boyutlarında bir kalitesiz bir sonuç üretmesi üzücü. Olymous c-500 model fotoğraf makinesi ile de USB'den bilgisayar yolu ile bağlantı kuramadım. Aynı şekilde, Fujifilm Finepix S2980'i de webcam olarak kullanabilsem yüksek çözünürlükte fotoğrafları bilgisayar yolu ile de olsa alacağım ama yapamadım. Bilgisayarımda dahili/harici bir tv kartı yok. Sanırım bu şekilde görüntü yakalama imkanı olacak ama bunun için de para harcamam gerekecek.

Fujifilm Finepix S2980 fotoğraf makinesi aldım ama bir şeyi hiç düşünmemiş ve bu konuda araştırma yapmamıştım.
Şimdi ise, zaman aralıklı çekim ihtiyacı duyuyorum.
Bu makine ile bunu yapmak için en uygun çözüm nedir?

Canon hack yöntemi ile belli modellerinde bunu yapma imkanı varmış. En ucuzlarından almayı düşünüyorum ama diğer taraftan da fazladan harcama yapmak istemiyorum ya da ucuz olanlar artık satılmıyor. Canon alırsam hangi modelini almamım önerirsiniz. Çözüm üretir bana yardımcı olursanız sevinirim. Sizce ne yapmalıyım.

Her tarafta, bu yıl, yaygın olarak fujifilm fotoğraf makineleri satılıyor. Fujifilm fotoğraf makinelerinin hacklenmesi ile ilgili bir çalışma var mı?

Şirketlerin inovasyon yolunu - alışverişte faiz gibidir örneklemesine uygun düşmesine paralel olarak- bir sömürü aracı olarak kullanması doğrusu çok iç acıtıcı.
Bu arada, bunu burada kınamak istiyorum.
Bir kaç satır kodla çözümlenecek bir problemi çözmemelerinin nedeni ne olabilir; kişilik haklarını korumak adına yapmadıklarını söyleyebilirler mi? Nedeni ne olursa olsun bir tek bu nedenle kınıyor, diğer sorunlar için ağız dolusu haykırıyorum... Belki duyarlar diye....

#alpayurl' tarafından 08.11.2013 00:48:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Kasım 2013, 21:04 - İp: 78.***.**4.109
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

Soruma yanıt vermediniz ama, beklerken bir kaç link paylaşmak istiyorum.

Canon kompakt fotoğraf makinesi - hack:
Hack Yapılabilecek Kompakt Makineler - LİNK
Türkçe Açıklamalar - LİNK
Hack Yapılabilecek Kompakt Makineler ve Programlar - LİNK
Zaman ayarlı çekim yapabileceğiniz scriptler - LİNK

Canon DSLR fotoğraf makinesi - hack:
Hack Yapmak için kullanılacak program (650d de olmuyor sanırım...) - LİNK
Programı yükleme videosu- LİNK

Nicon fotoğraf makinesi - hack:
Tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum ama... Nikon SDK C# Wrapper - LİNK

Fujifilm camera hack:
Fujifilm fotoğraf makineleri Türk hackerler tarafından hacklendi.
Bu da linki::....

Tarih: 8 Kasım 2013, 22:18 - İp: 78.***.**4.109
avanguardist
avanguardist (üye)
Aydın / Meraklı

Bahsettiğiniz hack değil hafıza kartından çalıştırılan küçük bir programcık. FUJİFİLM bu konuda ne yapıyor ne yapamıyor bilmiyorum. Ancak Canon ve Nikonda bilgisayara bağlayıp kendi programı üzerinden çekim yapabiliyorsunuz. Tabii canon tarafında MagicLantern kullanarak sadece makine üzerinden yapmak mümkün.

Tarih: 9 Kasım 2013, 22:14 - İp: 78.***.**0.149
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

avanguardist, yanıtın için teşekkür ederim.
Fotoğraf makinesine, dışardan yapılan her türlü müdahaleyi de hack kapsamında değerlendirmek mümkün sanırım.

Fujifilm s2980 yazılım :: linki ::

İçeriğini biraz inceledim. Script ile çalışıyor ama henüz bir şeyler yapılamamış; internette yalnızca bir kaynak bulabildim. ::: Batch.zip :::

"Canon ve Nikonda bilgisayara bağlayıp kendi programı üzerinden çekim yapabiliyorsunuz"
demişsiniz ama bu, yalnızca dslr fotoğraf makinelerinde mi yoksa kompakt makinelerde de yapabiliyor musunuz?

5 ila 10 saniye aralıklarla süresini kendim ayarlayabileceğim ve sürekli çekim yaptırabileceğim çok uzuz bir çözüm arıyorum. Bu konuda sizin öneriniz nedir? TV kartı almak mı yoksa yeni bir makine almak mı; hangi makineyi önerirsiniz? Fuji s2980 ile hiç bir şekilde bilgisayar üzerinden de olsa görüntü alamaz mıyım?

Tarih: 10 Kasım 2013, 00:27 - İp: 78.***.**4.109
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

Fujifilm S serisi ile ilgili bir kaynak buldum ama İngilizce olduğu için anlamak benim için zor. Makinedeki gizli menüden söz ediyor sanırım, teknik servis elemanları için.
Buradan gizli menü çıkıyorsa "Step 6" da kaldım. Ne demek istediğini anlamadım.
Step 6
The "RESETOK?" screen is displayed. Pressthe Tbutton
and the left arrowkey at the same time.
fujifilm_s1800_s1880_sm.pdf
veya LİNK

Pdf deki kimi linklere tıkladım ama bağlantılar çoktan kapanmış ancak aşağıdaki link sanırım fujifilmin deposu:::
http://download.fujifilm.co.jp/

#alpayurl' tarafından 11.11.2013 02:28:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Kasım 2013, 02:04 - İp: 78.***.**8.136
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

Zaman aralıklı fotoğraf çekebilmek ve fotoğraf makinesine yeni işlevler kazandırabilmek için hack yapılabilecek kompakt makineler - LİNK

Fuji marka fotoğraf makinesi alıp durma
İnovasyonla yontulmuş kara taş mısın, ah?
Suyuna su, taşına taş, kaşına kaş tüm dünyanın
Ve, eğilsin bu başlar, dize gelsin bu sömürü.

Tarih: 13 Kasım 2013, 20:24 - İp: 78.***.**7.114
  • 1