dang3rambo
dang3rambo (üye)
Ankara / Amatör

Fujifilm Xs1

Merhaba arkadaşlar bu makineyi yeni aldım.Çoğunuzun dediği gibi nikon vb markalardan almak istemedim.Küçüklüğümden beri fuji kullanan biriyim.Arkadaşımın çektiği fotoğraflarlarla kendi fotoğraflarıma bakıyorum sanki o teleskopla ben 1 megapiksellik telefonla çeker gibiyim.bana çekim tekniklerinni ve makina ayarlarını nasıl yapıcamı yazarsanız sevinirim.

Tarih: 12 Kasım 2012, 18:42 - İp: 176.***.**4.252
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

öncelikle hayırlı olsun makina lens ile uğraşmak istemeyenler için çok iyi flu fotoğrafıda şimdilik auto modda macro aç yaklaş netle çek sonra fotğrafı ön izleme ile açtığında çektiğin diyafram iso değerleri üzerinde yazar o değerleri manuel modda oynayarak kendini gelişteribilrsim

Tarih: 6 Şubat 2013, 14:23 - İp: 81.***.**1.64
masalca
masalca (üye)
İstanbul / Amatör

bana yardımcı olursanız sevinirim ..bu iş çok kafamı karıştırmaya başladı herkes farklı yorumlar yapıyor bir modele tam işte bu diyorum başka biri kötü bir yorum yazıyor şaşırıp kalıyorum aylardır kendimi d90 almaya şartlandırmıştım taa ki bu gün teknosa ya gidip xs1 i görene kadar makinayı çok beğendim satış elemanı da oldukça met etti fakat gelip form larda yorumlarını okuyunca yine kafam karıştı pek beğeni yok genelde olumsuz konuşmalara rastladım ben profosyenel değilim sadece bir hobi benim için... bana yardımcı olursanız sevinirim yani aldığım makina dan pişman olmak istemiyorum resim kalitesi çok mu kötü yorumlarınızı bekliyorum..

Tarih: 23 Haziran 2013, 02:01 - İp: 78.***.**7.102
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

Yorumlara takılma , zaten benim için bir hobi diyorsun.Şunu belirtmek isterim , aldığın makine tahminimce seninde bildiğin üzere slr-like sınıfı bir makine , yani d90 vs gibi makinelerle karşılaştırma yapma , yapanlara aldırma çünkü farklı sınıflarda makineler bunlar.Ne kadar çok deneme o kadar tecrübe , ben hs-28 kullanıcısıyım , iş ve eğitim nedeniyle pek fırsat bulamadım.Ancak ufacık boş zamanlarda bile denemeler yapıyorum ve oldukça memnunum.
Unutma sen ne yakalarsan makine onu resmeder , yani makine bir yere kadar.Forumda da farklı teknikler ile ilgili bilgiler verilmiş durumda , incelersen yararlı olacağını düşünüyorum.

Tarih: 23 Haziran 2013, 17:44 - İp: 78.***.**2.244
masalca
masalca (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ederim yardımlarınız için ..

Tarih: 23 Haziran 2013, 22:35 - İp: 78.***.**6.110
masalca
masalca (üye)
İstanbul / Amatör

600 d için ne düşünüyorsunuz acaba işimi görürmü lens olarak açıkcası çok bütçe ayıramam en kullanışlı hangi lensi alabilirim 18 55 işimi görürmü yoksa 18 135 dahamı iyi

Tarih: 24 Haziran 2013, 21:32 - İp: 78.***.**2.75
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

masalca 18 55 iş görmez senin için sadece makinadan sıkılırsın

Tarih: 4 Temmuz 2013, 18:04 - İp: 78.***.**3.141
m4rjinal
m4rjinal (üye)
İstanbul / Meraklı

masalca sen yorumlara ve teknosa çalışanlarına bakarsan hiç bir şey alamazsın. Teknosa da xs1 i şöyle tanıtırlar yaklaşık 6 magazaya girdim aynısı oldu ve bunların 3 ü ayrı şehirler.

-elini seri şekilde sallarlar ve çeker
-kağıt para ister yıldızın üzerindeki gizli rakamları çeker
-kapıdan dışarıdaki en uzak noktayı çeker
-mağazanın sonundaki ufak yazıyı çeker

vs. vs. vs.

sen bütün bunlara rağmen nikon D90 gibi sağlam bi makinayı sorunca hemen vericeği cevap sürekli lens değistirmek ile mi ugraşıcan lense ekstra para vericen flu su için başka lens makro su için başka lens olan parana olucak diyicek.

bilmiyorum bu biraz saçma geliyor ellerinde çok kaldı bu marka satmak için çok cabalıyor galiba...

Tarih: 5 Temmuz 2013, 01:41 - İp: 95.***.**2.28