lexonur
lexonur (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm Hs20 Hakkında Bilgi Yardım Pls

Merhaba,
Yeni hs20 aldım ama makinenin en iyi çekimi hangi ayarda yapıyor bir türlü çözemedim yardım edermisiniz? birde makroda çekim yapmak istiyorum arkasını flu istiyorum ama yapamıyorum yardım ederseniz sevinirim.

Tşk.

Tarih: 25 Mayıs 2012, 09:06 - İp: 94.***.**8.119
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

elinde makina var, şunu yapamıyorum-bunu yapamıyorum diye ağlıyorsun...
ne yetenekli insanlar var ama makina alacak paraları yok...birine hediye et gitsin...
hayır, vermem diyorsan, otur öğren bi zahmet...
zaten pek inandırıcı değil bu göz yaşları...

Tarih: 25 Mayıs 2012, 11:01 - İp: 46.***.**6.183
kaancitak
kaancitak (üye)
İçel / Amatör

Kullanma kılavuzunu iyice oku ve deneyerek çekimler yap. Yada internet ortamında modların açıklamalarıyla ilgili bir çok video var

Tarih: 25 Mayıs 2012, 13:01 - İp: 88.***.**9.126
lexonur
lexonur (üye)
İstanbul / Amatör

sanırım derdimi anlatamadım :D birkaç gün önce makinayı edindim. fakat kullanma klavuzu yok.. ben sadece merak ettiğim yukarıdaki sorularımın sizin gibi fotoğraf üstadları için çok kolay cevaplanabilir olduğunu düşündüm... lütfen daha iyiniyetli yaklaşırmısınız ... karşınızda öğrenmeye çalışan biri var ... saygılar

Tarih: 26 Mayıs 2012, 21:10 - İp: 94.***.**8.79
kaancitak
kaancitak (üye)
İçel / Amatör

Yarın mail atarım. Malinizi yazın...

Tarih: 27 Mayıs 2012, 20:16 - İp: 88.***.**5.220
n.f.a
n.f.a (üye)
Ankara / Amatör

deneyerek anlarsın hangi ayarda en iyi çekim yaptığını makinenin... fujide exr modu var bu mod ile örneğin bir manzara çekeceksen çekeceğin yere makineni konumlandırıp deklanşöre basmadan önce exr modunda bu çekimin manzara fotoğrafı olacağını anlar ve ona göre fotoğraf ayarlarını yapar yada bir nesneye yaklaştın exr modundasın gene makro olarak çekeceğini algılayıp nesneyi makro çeker yani nesne net arkası flu olur kolay bir makinedir, sen kullanma klavuzunu edin artı exr modunu unut kendin birşeyler yapmaya uğraş, nedir bu işte
a,p,m modlarıyla çalış mesela hangi ortamda hangi değeri kullanman gerektiğini araştır , dene kurcala makineyi başka türlü çözemezsin...

Tarih: 28 Mayıs 2012, 13:16 - İp: 78.***.**3.243
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Makineyi a moduna al
zoom değerini en sona daya
fotoğrafını çekmek istediğin nesneye mümkün oldukça yaklaş
fotoğrafı çek
sanırım şimdi arka plan ölmüştür.

küçük sensörlü makinelerde arka planı öldürmak için nesneye yaklaşmak çok önem taşır. Mümkün olan en son zoom değerine getirmek ise görüntü büyüklüğünün sensöre olan oranını küçülttüğü için sensörü büyütmek gibi olur ve f değerini daha etkili hale getirir ve arka planı daha çok flulaştırır. Biz DSLR kullananlar makro çekmek için lensi makineden uzaklaştırarak teknik olarak sensörü küçültüyoruz. Kompakt kullanıcılarıda arka planı öldürürken bunun tam tersini yapmak zorundalar. Kısacası:sensör büyüdükçe makro zorlaşır sensör küçüldükçe alan derinliğine hakim olmak zorlaşır.
Umarım birşeyler anlatabilmişimdir.

Tarih: 24 Haziran 2012, 16:38 - İp: 88.***.**2.163
  • 1