candemiral
candemiral (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujifilm Finepix S3300

Merhaba,
Geçtiğimiz hafta Fujifilm finepix s3300 bir makina aldım. Makina tahminlerimden daha da iyi bir çekim kalitesine sahip. Fakat otomatik mod'a getirerek hedefte sabitlediğim hareketsiz cismin arka planını flu çıkartabiliyorum. P mod'unda veya diğer A modu bana istediğim görüntüyü veremiyor. Enstantine ve Diyafram ayarını istediğim gibi veremiyorum. Bu yüzden bu modele sahip olanlar bana bir yol gösterebilirler mi ?

Tarih: 12 Eylül 2012, 11:54 - İp: 176.***.**9.94
ilkermkp
ilkermkp (üye)
Bursa / Özel Gün Fotoğrafçısı

o model bir makinaya sahip değilim .aslında şuanda bir mainaya sahipte değilim ama sana tavsiyem M (manuel modda) çekim yapman diyafram enstantene ıso gibi ayarları kendin yapmaya başla.bu makinalar ort segment denilebilecek profesyonelliğe geçişte kuulanılan makinalar olarak nitelendirilir. eğer bu şekilde kendi geliştirmessen bir süre sonra elinde ki maina vitrin süsüne dönecektir. saygılarımla

Tarih: 12 Eylül 2012, 12:43 - İp: 85.***.**5.105
darkndark
darkndark (üye)
Balıkesir / Amatör

Aynı makinayı kullanmıştım diyafram aralıkları alan derinliği için pek yeterli degil zaten Dslr Like bir makina çok şey beklememek gerek; fakat kişiye uzaklaşıp zoom yaparak portre çekmeyi denersen en açık diyafram seviyelerinde bir miktar derinlik sağlayabilirsin..

Tarih: 12 Eylül 2012, 12:56 - İp: 88.***.**8.113
candemiral
candemiral (üye)
İstanbul / Meraklı

Tam profesyonel bir makina almadan önce, stajını yapabileceğim bir makina diye düşündüm. Ancak öğrenirken de bu detaylı deneyimleri kısmende olsa yaşamam gerekiyor diye düşünüyorum. Teşekkür ederim görüşleriniz için.

Tarih: 12 Eylül 2012, 13:05 - İp: 176.***.**9.94
darkndark
darkndark (üye)
Balıkesir / Amatör

walla bana göre o makina staj değil daha çok köreltiyor insanı =) bende aynı maksatla almıştım ama pişman oldum birde bi ton para weriyorsunuz sonra kenarda kalıyor :/

Tarih: 12 Eylül 2012, 13:40 - İp: 88.***.**2.216
candemiral
candemiral (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar, bugün makinam ve diğer serileri ile ilgili ciddi bir araştırma yaptım. Sayısız yorumlar ve eleştiriler var. Ben bu makinamı elimden çıkarıp Canon 1100 D almaya karar verdim ? tavsiye ediyor musunuz ?

Tarih: 12 Eylül 2012, 23:28 - İp: 176.***.**9.94
darkndark
darkndark (üye)
Balıkesir / Amatör

aynı benim yolumdan gidiyorsun =)
bende sen gibi s3300 den sonra 1100d almıştım fakat belki acele ettim ama küçük çok hafif olması hakimiyet zorluğu yarattı ayrıca mp oranının da düşük olması crop'lu çalışmalarda yetersizdi bu yüzden 60D aldım.. bence benim hatama düşmeden ya daha çok araştır senin ihtiyaçlarına hangi makina cewap werebilir ona göre seçimini tek seferde yap ki sonunda elinde makina kolleksiyonu olmasın (:

Tarih: 13 Eylül 2012, 00:27 - İp: 88.***.**4.142
  • 1