thegameyou
thegameyou (üye)
Uşak / Amatör

Fujifilm Finepix S2950

Selamlar
s2950 ile arka planı komple yok etmek istiyorum. Evet biraz açıklama kısıtlı gibi yalnız tam olarak istediğim şey arka planı beyaz bir biçimde yok ederek sadece öndeki kişiyi ortaya çıkartarak geriye kalan kısmı komple beyaz veya siyah bir şekilde yok etmek istiyorum.

Makineyi almadan bir makale okumuştum ve flash ile yapılabildiği yazıyordu. Hatta otoparkta boş bir arazide yapılabileceğinden fln bahsetmişti. Şimdi makale bulamadığım için deneyemiyorum. Nasıl bir ayarlama yapmalıyım? İstediğim pozu nasıl yakalayabilirim?

Tarih: 23 Haziran 2012, 18:10 - İp: 78.***.**5.135
mkarayama
mkarayama (üye)
İstanbul / Amatör

yanlıs anlamadıysam fluluk istemiyorsunuz. sadece odaktaki nesneyi kullanacaksanız eğer, fotograf düzenleme programları ile yapabilirsiniz bunu. makine ile çekmek istediğinizi çeker, gerisini programda halledersiniz.

Tarih: 24 Haziran 2012, 18:31 - İp: 62.***.**4.238
thegameyou
thegameyou (üye)
Uşak / Amatör

Flu olmasını istemiyorum hatta arkada hiç bir şeyin olmasını istemiyorum Nesneyi alıp geri kalanları yok etmek istiyorum. Adobe ile bir deneyeyim ama makine ile de yapılabildiğini okumuştum bi yerde.

Tarih: 25 Haziran 2012, 11:14 - İp: 78.***.**8.159
mkarayama
mkarayama (üye)
İstanbul / Amatör

uzun olmasa da bir süre kullandım S2950'yi. Ama hiç duymadım. bu konuya ilişkin aklıma gelen tek şey fluluk onuda siz istemiyorsunuz.

Tarih: 21 Aralık 2012, 19:15 - İp: 94.***.**9.238
  • 1