breath23
breath23 (üye)
Bursa / Firma

Yüksek Işık? Yardıma İhtiyacım Var.

Arkadaşlar iyi günler öncelikle. Gece fotoğrafları ile ilgili forumda birçok yazı okudum. Ancak aradığımı bulamadım.Firmamızın yaptığı işleri gece fotoğraflamam gerekiyor ancak sorunum fotoğraflamam gereken objelerin led ışıklı büyük reklam tabelaları olması. Fotoğrafta çok yeniyim ve olabildiğince bilgilenmeye çalışıyorum. Led tabelaları çekerken de çok fazla renk sapmaları yaşıyorum. İyi bir sonuç alabilmem için önerilerinizi bekliyorum. Makinem Canon 60D.
Şimdiden teşekkür ederim...

Tarih: 18 Temmuz 2013, 11:06 - İp: 31.***.**3.211
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

Paperman usta bunu bilir abi nerdesin yetiş...

Tarih: 18 Temmuz 2013, 12:29 - İp: 85.***.**0.64
kaan_akman
kaan_akman (üye)
Manisa / Amatör

breath23,
Örnek bir fotoğraf ekleseniz daha iyi olurdu, bilgi ve tecrübe sahibi arkadaşlar daha rahat yardımcı olabilirdi diye düşünüyorum.

Tarih: 18 Temmuz 2013, 18:48 - İp: 78.***.**9.210
breath23
breath23 (üye)
Bursa / Firma

Fotoğraf makinemle çekilmedi bu resim.İş yerimdeki bir arkadaşımdan bir makine bulup çekmesini rica ettim.Çünkü sıradan bir makine ile de demek istediğim olay burada tam olarak görünüyor. Şelale yazısının mor olması gerek mesela. Ancak o şekilde görünmüyor. Ya da Cadde yazısının üzerinde C harfinde çizgi çizgi yerler çıkmış. Muhtemelen ledlerin konduğu alan. Ancak tabelaya çıplak gözle baktığınızda hiçbir ışık eksikliği, gölgelenme yok. Yada ledler belli bile değil. Gerçekten çok beğeni gören bir çalışma oldu. Ancak ben bunu çektiğim fotoğraflarda da elde etmek istiyorum. Böylece ürünlerimi daha doğru yansıtabilirim. Teşekkürler...

edit: imla

#breath23' tarafından 19.07.2013 10:17:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Temmuz 2013, 10:16 - İp: 31.***.**3.211
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Isikli tabela ( + dukkan ici ) ile ortam cok farkli isik degerlerinde - sonucta ikisini ayni anda dogru pozlamaniz ve renklerin oldugu gibi cikmasi mumkun degil. Ornekteki gibi cekerseniz, tabela fazla pozlanmis olur. Neon tabelaya gore pozlasaniz, ortam/dis mekan tamamen karanlik kalir.

Daha erken saatte, isikli tabela ( + ic mekan ) ile ortamin hemen hemen ayni pozlama degerine sahip oldugu zamanda deneyeceksiniz. Baska yolu yok - kadrajdaki her yer dengeli goruntulensin istiyorsaniz.

Ornekteki ISO degeri cok yuksek. Makinayi sabitleyip, dusuk ISO'da cekin - en iyi goruntu kalitesi icin.

#paperman' tarafından 19.07.2013 16:47:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Temmuz 2013, 16:42 - İp: 96.***.**5.17
breath23
breath23 (üye)
Bursa / Firma

Çok teşekkür ederim önerileriniz için. Gerçekten çok değerliler benim için. Kısa zamanda deneyeceğim...

Tarih: 20 Temmuz 2013, 09:47 - İp: 31.***.**3.211
  • 1