tamadean78
tamadean78 (üye)
Antalya / Amatör

Yardım Edermisiniz?

Elimde sony cybershot dsc t30 var..amatör olarak fotoğraf çekmeyi çok seviyorum...ancak daha önceden analog nikon EM ile çekebildiğim öndeki nesnenin net arka fonun flu olması gibi kareleri çekemiyorum..
Bu dijital sony cybershot dsc t30 ile...öndeki görüntünün net arka fonun flu olmasını nasıl yapabilirim..?

f değerini değiştiremiyorum...Bunu nasıl yapabilirim??
p moduna alsam bile denklanşöre yarım bastığımda makina ortama göre f değerini kendi ayarlıyor sanırım...

Lütfen yardımmmm...teşekkürler....

Tarih: 25 Kasım 2007, 11:08 - İp: 78.***.**2.57
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Makinada ManueL Mod Yok Mu ?

Sanırım OLması Lazım Sony MakinaLarLa Hiç İLgiLenmediğim İçin Tam Olarak BiLemiyecem..

Tarih: 25 Kasım 2007, 22:59 - İp: 78.***.**8.199
tamadean78
tamadean78 (üye)
Antalya / Amatör

makinada olan modlar şöyle:Fireworks - snow - beach - hi-speed shutter - landscape - soft snap - twilight portrait - twilight - high sensitivity - program - auto...
program yani manual modda : COLOR - EV - FOCUS - METERING MODE - WHİTE BAL - ISO - FLASH LEVEL -CONTRAST - SHARPNESS ..AYARLARINI Yapabiliyorum..
FOCUS olarak - sonsuz - 7m - 3m - 1m - 0,5m - spot AF Center AF ve multi AF ayarları mevcut..
Fakat f değerini manual olarak sanırım ayarlayabileceğim bir bölüm yok...
Bana bir yol gösterebilirseniz çok sevinirim..Teşekkürler....

Tarih: 26 Kasım 2007, 01:13 - İp: 85.***.**5.249
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Portrait modunu deneyebilirsiniz,belki biraz fluluk yakalayabilirsiniz.Gerçi büyük ihtimalle siz de düşünmüşsünüzdür denemişsinizdir ama benimki sadece bir öneri.Sony'nin W serisi kompaktlarında Manuel modlar vardı sanırım.

Kompaktlar alan derinliği konusunda saldım çayıra mevlam kayıra demekten başka işe yaramıyor.

Tarih: 26 Kasım 2007, 02:42 - İp: 144.***.**0.147
  • 1