defender53
defender53 (üye)
İzmir / Amatör

Yardım...

arkadaşım dubai seyahatinden canon 400d hediye getirdi ve ne olduysa bundan sonra oldu.inanılmaz bir merakla makineye saldırıyorum ama anlaşıldıki bu iş zaman verip buişin ilmini kapmadan olmayacak,bu aşamada..
1: bana önerebileceğiniz çekim tekniklerini sıfırdan öğretecek bir yayın,kitap vs...varmı?
2 :avcılık sporu ile uğraşıyorum dolayısı ile fotolarım doğa ve hareketli hayvan foto ları olacak,bu bağlamda 18-55 objektif yeterli değil sanırsam hangisini edinmeliyim....şimdiden hepinize çoooookk teşekkür

Tarih: 22 Kasım 2007, 15:42 - İp: 88.***.**1.232
teberus
teberus (üye)
Ankara / Amatör

1.National Geographic Fotoğraf okulu cd'lerini edinin. Makinanın kullanma kılavuzunu okuyun, ingilizce'niz yetersiz ise Türkçe'sini muhakkak bulun.
2. Doğa fotoğrafı çekeckseniz objenin yakınına gelemeyeceğiniz için tele tabir dilen bir lense ihtiyacınız olacak. 70-300 gibi. Ancak yetersiz ışık şartlarında hareketi yakalamak için hızlı bir lens almanız daha iyi olacaktır. Yani maksimum odak uzaklığında minimum diyafram değerini (örn:2.8) verebilen bir lens edinmelisiniz. Ancak bu da bütçe meselesi. Forumları aratırsanız daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. İyi kareler ...

Tarih: 8 Aralık 2007, 22:02 - İp: 85.***.**2.208
  • 1