alimallah
alimallah (üye)
İstanbul / Amatör

Siz Hiç Ateş Böceği Gördünüz Mü?

Sayın Üstatlar,

Ateş böceğinin resmini nasıl çekebilirim? Uçarken ve dururken.
İlgilerinize şimdeiden teşekkürler.

Tarih: 1 Ağustos 2005, 11:08 - İp: yok
mr.sezar
mr.sezar (üye)
Bursa / Amatör

Valla ben daha çekemedim gerçi hiç düşünmedim allah kolaylık versin...

Tarih: 1 Ağustos 2005, 16:10 - İp: yok
abdisik85
abdisik85 (üye)
Ankara / Amatör

ben de hiç ateş böceği görmedim. görünce nasıl anlayacağım ateş böceği olduğunu ki çekim yapayım.nerelerde bulunur? nasıl bir şeydir? belirleyici bir özelliği var mıdır? çekimi çok mu zordur? bunların cevabını verirsen araştırabilirim.
hadi sana kolay gelsin...

Tarih: 5 Ağustos 2005, 14:58 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

]ateş böceği[/URL]

Tarih: 5 Ağustos 2005, 16:45 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Euzubillahiimineşeyteniracim;
bir ateş böceği kalmıştı çekmediğim.Onuda aklıma soktun.Valla bende uzun zamandan beri düşünüyorum. Tahminim o ki yüksek asa ile uzun bir pozlama süresi ile çekmek mümkün olabilir.YAda af asist lambası olanlar flasla çekebilir ki oda istenen bir durum olmasa gerek.Ayrıca ışık çok az olacağından tripod grekecektir gibi geliyor bana.Gerçe benim makinada is var ama yetmez heralde. Şu an saat 21.30 çekmeye çıkıyorum. yarım saat içinde haber alamazsanız polisi arayın.

Tarih: 18 Ağustos 2005, 21:25 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ateş böceğininde , peşinde gece vakti çamların altında koşanında.......yaktın beni sezar.

Tarih: 19 Ağustos 2005, 00:04 - İp: yok
alimallah
alimallah (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın pazarbey,
Çektiğiniz fotoğrafı ne zaman görebileceğiz.

Tarih: 19 Ağustos 2005, 12:29 - İp: yok
profesor
profesor (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Çok böcü börtü çektim ama alimallah nerden aklına geldi ateşli bi böcük çekmek aşağıdaki fotoğraf belki bir ateş böcüsü bulmak için işine yarayabilir, aman dikkatli çek bi tarafını yakma

#profesor' tarafyndan 19.08.2005 16:52:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ağustos 2005, 16:51 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Göstereceğim ben size ateş böceğini .ahınımdan yediğim fırçalardan sonra.Her tarafım çam dikenleri doldu. Bir tane bile göremedim.Hep gördüğüm yere gittim ama yoklar.Sebebini düşündüm. Tam dolunaydayız.Işık çok. Bu yüzden ortalarda görünmüyorlar.Ama dolunay bittiğinde ortalık zifiri karınlık olduğunda çiftleşmek için ortaya çıkacaklar.O zaman inşallah çekeceğim. Kürşatt beyin bir fotoğrafındaki böceği konuşuyorduk.Çekmenin zor olduğunu falan konuştuk. Böcek büroma geldi.Büroda makrolarını çektim.Hemde nasıl makro görmelisiniz. Kürşat beye ismi ile yarın yayınlanır.Bakın beğenecekmisiniz.Ateşböceğide yakındır.Bu ay çekemezsem seneye kalır.

Tarih: 20 Ağustos 2005, 00:29 - İp: yok
  • 1