kurumali43
kurumali43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Reflektör İle Çekim??

dış çekimde tecrübesi olan meslektaşlarımdan ricam olacak.
Çift Taraflı Yansıtıcı Reflektör 100 cm (beyaz/gümüş)
bu alet ile dış çekim yapmak istiyorum.
ilk denememde hüsrana uğradım. yansıtıcıyı müşteriye tuttuğumda gözlerini açamadı.
bu aleti nasıl-kaç metreden-hangi koşulda-günün hangi saatinde kullanmalıyız. nerede hata yapıyorum. yardımlarınızı bekliyorum

Tarih: 4 Nisan 2013, 18:02 - İp: 176.***.**9.132
aea
aea (üye)
Giresun / Meraklı

Merhaba,
Dış çekimlerde herhangi bir ışık kaynağı kullanmayıp güneş ışığı altında fotoğraf çekiyorsanız öncelikle altın rengi kullanmanızda fayda var. Güneş ışığının rengiyle eşleştiği için genel olarak dış mekan çekimlerinde kullanılır.

Güneşin tam tepede olduğu zamanlarda çekim yapmamanızı öneririm. Işık tepeden geleceği için gölgeler altta kalacaktır. Öğleden sonra, güneş ışınlarının yatay geldiği zamanlar daha uygun olacaktır.

Reflektörü direk modelin yüzüne değil de ışığın tam aksi yönünde gölgede kalan kısma ışığı bütün yansıtacak şekilde tutarsanız daha iyi bir aydınlatma sağlarsınız.

Örnek kullanım için;

Buradaki ışık kaynağı güneş de olabilir.

#aea' tarafından 04.04.2013 23:58:37 tarihinde düzenlendi.

#aea' tarafından 04.04.2013 23:59:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Nisan 2013, 23:58 - İp: 94.***.**2.200
sabanari
sabanari (üye)
Kayseri / Amatör

Fotoğrafcılıkta çok işimize yarayacağını düşündüğüm ve süper pahalı araç ve gereç kullanmamıza gerek kalmadan , çok az sayıda profesyonel fotoğrafcıların bildiği ve paylaşmak istemeyeceği fotoğrafcılık püf noktaları ve sırlarının gün ışığına çıktığı bu eseri sizlerle paylaşmak istiyorum bence daha fazlasını bulacağınızdan eminim.
www.fotografhileleri.com

Tarih: 5 Nisan 2013, 18:30 - İp: 78.***.**6.96
  • 1