ninja35
ninja35 (üye)
İzmir / Amatör

Prof Arkadaslar Lutfen (d200 Netlık

arkadaslar oncelıkle bu gune kadarkı forumları elımden geldıgı kadar okuyorum ve sızlere tesekkur edıyorum benım gıbı amatorlare gercekten yardımcı oluyorsunuz.
ben bır amatorum ama ekıpmanlarım neredeyse bır profesyonel kullanıcı ayarında tek eksıgım bılgı ve teknık eksıklıgı onuda zamanla kazanacagıma ınanıyorum.
ben kuyumcuyum ve bır katalog hazırlıyorum urunlerımın fotografını cekıyorum ve kendıme ufak bır studyo kurdum bır box hazırladım 5000k 75 vat ısık ureten spot aldım.
okudugum forumlarda bunlara ıhtıyacım oldugunu ogrendım. fakat netlık ayarını sanırım ıyı yapamıyorum ve d200 umu tam ayarlayamıyorum .bır arkadasımızın
bır forumda yazdıgı sozler aklımdanda hıc cıkmıyor
(İyidir D200.

Agır abidir. Luabalilikten hoşlanmaz.

Kullanma klavuzunu hatmetmeden eline alanı çarpar. Yamuk yumuk eder.

Öyle otomatik modu, Makro modu, manzara modu, zart modu, zurt modu yoktur. "İşi biliyorsan beni eline al" der. Yani beleş fotograf çektirmez adama.

Kısaca, kendi işi bilir, sahibide eger işi biliyorsa harikalar yaratır.

Sahibi işi bilmiyorsa, muhatap kabul etmez sahibini.

Kendini taşıtır durur.

Bilmem anlatabildimmi D200 agbiyi ?)

demıstı kendısı cokta haklı sanırım. lutfen benı madem amatorsun neden d 200 aldın dıye elestırmeyın cok haklısınız ama sız yınede elestırmeyın bıraz armut pis agzıma dus
olacak ama zahmet olmazsa bana yardımcı olurmusunuz menu ayarlarımmı makıne uzerındekı ayarlarımmı yanlıs bılmıyorum ama bana detaylı bır sekılde yardımcı olursanız cok memnun olacagım sımdıden tesekkur edıyorum allah hepınızden razı olsun saygılarıml

Tarih: 7 Kasım 2007, 22:47 - İp: 85.***.**2.246
juniperus
juniperus (üye)
İstanbul / Amatör

ninja35 benden senin gibi çok amatör hatta teknik anlamda sıfır bilgilerle gidip en ağır makina alırken D200 aldım 6 ay oldu kullanıyorum daha doğrusu kullanmaya çalışıyorum.
bir kere bu makinayı kullanmak için her şeyden önce pozlamayı iyi bilmek gerekiyor.İşin yarısı Diyafram-Enstantane-ISO üçgeninde diğer yarısı makina ayarlarıyla ilgili.
Makina ile ilgili kullanım konusunda benimde bir çok tecrübeli arkadaştan öğreneceğim çok şey var hala makinayı tam olarak çözmüş değilim. Ama anladığım bir şey varki kullandığın objektif çok önemli hangi kalitede objektif kullanıyorsun bilmiyorum ama keskinlik makinadan çok objektifle alakalı.

Menüde kullanıcı ayarları var bununla ilgili Karfodan levent beyle görüşüp kullanım amacına göre hangi ayarları yapabilirsin sanırım yardımcı oalacaktır.

Bunun dışında bu makinayı çok iyi bilen başka arkadaşlardan da tavsiyeler alabilirsek bende mutlu olacağım.

Tarih: 8 Kasım 2007, 10:18 - İp: 88.***.**0.14
ninja35
ninja35 (üye)
İzmir / Amatör

slm ben bu konuyu fotokrıtıktede actım sagolsun oradakı arkadaslar cok duyarlı cıktılar
http://www.fotokritik.com/forum/52596
buradan bakabılırsınız tesekkurler sızede ılgı ve alakanızdan dolayı

Tarih: 15 Kasım 2007, 00:46 - İp: 85.***.**4.80
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Sitemizde eskidost nickli üyemizde pırlanta ve alyans çekimleri yapan profesyonel bir arkadaşımız ve oda d200 kullanıyor bildiğim kadarıyla kendisiyle temasa geçersen sana yardımcı olacaktır.

Tarih: 15 Kasım 2007, 09:48 - İp: 88.***.**4.216
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

başlıkta d200 yazıyor.. fakat, mesele d200 meselesi veya kullanma klavuzu meselesi değil...

çıraklık yapmadan ustalık yapmaya girişmenizin sonucu böyle olur...

onlarca sayfa yazmaktansa, yarım saat birebir çalışırım daha iyi sonuç verir..

#mete007' tarafından 16.11.2007 09:28:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Kasım 2007, 09:26 - İp: 81.***.**1.177
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

diğer sitedeki arkadaşları tebrik etmek gerek.. 10. cevapda lensden bahsedilmeye başlanmış..

http://forum.netfotograf.com/flash.asp?msg_id=8851

linke tıklayın.. o, konuyu açan arkadaş sorununu çözmüşmü bi sorun isterseniz..

#mete007' tarafından 16.11.2007 11:21:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Kasım 2007, 10:28 - İp: 81.***.**1.177
  • 1