mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

Panoramik Fotoğraf Çekimi

merhaba arkadaşlar. Canon S5IS aldım yeni, ilk defa manuel ayarlar yapıyorum. panorama modunda 5 6 kare çekiyorum ama sonra nasıl birleştiricem bilemiyorum. son kareyi çektikten sonra SET tuşuna basmak gerekiyor diye okudum ama denedim işe yaramadı.
bir de manuel modda poz telafisini nasıl ayarlayabilirim? manuel moda aldığımda değişik enstantane ve diyafram değerlerine göre aşırı pozlama veya az pozlama olduğunu gösteriyor. bunu düzeltmek için poz telafisini kullanamaz mıyım? illaki enstantane ve diyafram değerleriyle mi oynamam gerekir?
biraz uzun oldu kusuruma bakmayın

Tarih: 25 Ocak 2008, 13:52 - İp: 85.***.**2.109
merthan
merthan (üye)
Çankırı / Amatör

aynı sorunu bende yaşıyorum. ustalara duyurulur.

Tarih: 28 Ocak 2008, 15:29 - İp: 88.***.**3.211
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

merthan cevap gelmedi ama sorularımın cevaplarını buldum
1.si fotoğrafları panorama modunda çektikten sonra bilgisayara atıyoruz ve photostitch programıyla birleştiriyoruz.çok kullanışlı bi program bence.gerçi sen bunu zaten biliyosundur

2.si manuel modda pozlama telafisini kullanamıyosun. pozlamayı değişik enstantane ve diyafram ayarlarıyla kendin yapıyosun

Tarih: 29 Ocak 2008, 07:46 - İp: 85.***.**9.126
merthan
merthan (üye)
Çankırı / Amatör

Mustafa, çok teşekkür ederim. Makinenin üstünde basmadığım düğme kalmamıştı. Programın yaptığını biliyordum. Hatta formlarda okuduysan başka programlarda var. Demek ki makine de yokmuş böyle bir özellik. Kolay gelsin...

Tarih: 29 Ocak 2008, 09:46 - İp: 88.***.**3.211
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

rica ederim sana da kolay gelsin

Tarih: 29 Ocak 2008, 19:53 - İp: 85.***.**2.104
cizreweb
cizreweb (üye)
Şırnak / Amatör

Merhaba Ömer Bey Amatör Bir Fotoğrafçıyım,Yeni Bir DSC SONY H50 Modeli satın aldım.Sizden bir şey isteceğim cevabımı verirsenin bana çok yardımcı olup,Ayrıca memnun edecektir.DSC SONY H50 Fotoğraf makinasi Panoramik çekimlere uygunmudur.Hangi modta çekersem daha sonuç alabilirim.İyi Çalışmalar...

Tarih: 25 Nisan 2009, 01:06 - İp: 81.***.**6.247
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cizreweb sorunuzun cevabını diger topicte verdim

Tarih: 26 Nisan 2009, 19:13 - İp: 78.***.**7.95
  • 1