ptmr
ptmr (üye)
Bursa / Amatör

P880 Arda Arda Çekimlerde Yavaş Mı?

Merhabalar Arkadaşlar,
Uuzun Bir Aradan Sonra tekrar sitedeyim, DAha önce Dx7590 kullanıyordum, geçen hafta makinamı Satıp P880 aldım, Makine gayet hoş ve başarılı ancak dikkatimi çeken ve çözüm üretemediğim bir nokta var;
Ard Arda Fotoğraf Çekmeye Çalıştığımda Makina buna çok hızlı tepki veremiyor, ve çektiği fotoğrafı işleyene kadar 5-6 saniye bekletiyor, makinamın yazılımını 1.2 ye yükselttim, çkeim modlarını ve boyutlarını değiştirdim ama ben pek bi fark göremedim eski makinam dx7590 bundan daha hızlıydı.
MErak Ettiğim şu: makinanın hızı mı bu yoksa birtakım ayarlarla bu olumsuzluk ortadan kaldırılabilir mi?
Diğer Bir konu ise Harici flaş. Gece çekimleri için harici flaş bağlayıp senkronizasyon kablosunu bağlamama rağmen flaş denklanşörle entegre çalışmıyor, Flaşımdamı sorun var acaba yoksa illa Kodak marka orjinal flaş mı almak zorundayım?
ilginiz için çok teşekkürler..

Tarih: 12 Haziran 2007, 01:48 - İp: 85.***.**1.148
otdngln
otdngln (üye)
Kayseri / Amatör

eger hafıza kartın hızlı değilse bu sorun olabilir diğerleri hakkında fikrim yok

Tarih: 12 Haziran 2007, 17:22 - İp: 88.***.**4.32
ptmr
ptmr (üye)
Bursa / Amatör

Sorun Hafıza Kartından değil, makina kendi hafızasına çekerken de aynı bekletmeyi yapıyor malesef..

Tarih: 12 Haziran 2007, 18:05 - İp: 85.***.**1.148
mrtgkce
mrtgkce (üye)
Bursa / Amatör

Ard arda çekim konusunda pek bieşey söyleyemeyeceğim ama tahminimce DX7590 da daha hızlı olması lazım P880 in. Çünkü dpreview.com daki testlerde DX7590 ın çok çok yavaş kaldığı ortada. Flash konuşuna gelince, bir keresinde P880 e ZENIT 12xp de kullanılan TUMAX marka flashı monte edip manuel ayarda 1/30 perde hızında deneme yaptığımda sorunsuz çalışmıştı ve kendine flashına göre çok iyi performans sergilemişti. Benim taktığım flasın senkronize kablosu yoktu, direkt Hotshoe ya takmıştım. Umarım faydalı olabilmişimdir..

Tarih: 12 Haziran 2007, 18:35 - İp: 88.***.**3.234
traxxas
traxxas (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende p-850 var malesefkı cok hızlı bır makına degıl aynı sorunla bende karsılasıyorum malesef ama soyle bır sey buldum ard arda cekmektense deklansore az basıp makıneyı tam olarak odakladıktan sonra ıstedıgım anca fotograf cekebılıyorum ama tabıkı bır alalog kadar kısa bır surede malesef olmuyor bu ıslem

Tarih: 12 Haziran 2007, 18:36 - İp: 85.***.**7.95
ptmr
ptmr (üye)
Bursa / Amatör

Öncelikel konuya olan ilginizden solayı tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, Gecikme Konusunda Bir sonuç alamadım, fotoğrafı odaklayıp çekiyorum ardından önizleme çıktıktan sonra tekrar çekmek için bastığımda "PROCESSING" yazısı çıkıyor ve bu yaklaşık 2-3 sn sürüyor sanırım bubnu kabullenmem gerekecek. Daha önce 5mp dx7590 da bu tür bir işlem olmadığı içins sanırım bana uzun bir süre gibi geliyor. Yani bu makinayla farklı odaklar yaparak manuel oalrak dakikada en fazla 9-10 tane fotoğraf karesi yakalanabilir sanırım.
İkinci Bir Flaş Temin edemediğim için Flaş konusunda bişey söyleyemiyorum şu an için.
Arkadaşlar Birde Bana Fotoğraf Makinası Görüntülerini TV'ye bağlayıp izlemek için AV ara kablosu lazım, eğer elinde olupta kullanmayan işine yaramayan bir arkadaş varsa ücretini ödeyerek satın almak istiyorum, özel mesaj yada [email protected] adresinden irtibata geçebilirsiniz.
Telekkürler ilginiz için..

Tarih: 12 Haziran 2007, 23:31 - İp: 85.***.**1.148
  • 1