cizreweb
cizreweb (üye)
Şırnak / Amatör

Nikon D7000 Bracket Ayarlama

Merhaba Değerli Hocalarım NİKON D7000 Kullanmaktayım.HDR Çekim yapmak istiyorum.HDR Çekimi için ne yapmalıyım.Yani ayarları neye göre yapayım iso kaç olacak Entars ayarları yapalacak HDR Fotoğraf çekerken,Ayrıca Nikon D7000 otomatik BKT Özelliği varmı yani bir kere deklaşöre basarak ayrı ayrı BKT ayarlamasında 3 veya veya 5 fotoğraf çekebilme özelliği varmı.

Tarih: 2 Mart 2013, 03:32 - İp: 78.***.**9.236
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

HDR cekecek kisinin fotografcilik temel bilgilerine hakim olmasi, ISO'yu, ayarlari sormamasi lazim. ( Her halikarda en iyi fotograf kalitesi icin MINIMUM ISO tercih edilmesi gerekmez mi ? )

Tarifle/ezberle fotograf cekilmez; taslarin kendiliginden yerine oturmasini bekleyin. En azindan makinanizin ozelliklerini bir ogrenin ...

Tarih: 2 Mart 2013, 09:21 - İp: 96.***.**5.17
mustafali
mustafali (üye)
İstanbul / Amatör

en iyi tarifi yapsanda zaten çekemez bu durumda

Tarih: 2 Mart 2013, 11:35 - İp: 92.***.**5.2
cizreweb
cizreweb (üye)
Şırnak / Amatör

Hocam Çok Güzel Fotoğraflar çekmekteyim Dün yazıyı size yazmadan önce,bir kaç tane yaptım kendimce pek başarılı sayılmaz ama genede fena sayılmaz...

İso zaten oldukça gece çekimlerinde isoyu düşürüyorum.

örnek çekmiş olduğum hdr aşağıdadır...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=534964259871688&set=a.380370928664356.94575.136208093080642&type=1&theater

Tarih: 3 Mart 2013, 02:39 - İp: 78.***.**7.42
cizreweb
cizreweb (üye)
Şırnak / Amatör

Açıklama yazsadınız anlardım Ama bir arkadaş açıklama yaptım. hal ettim )

Tarih: 5 Mart 2013, 12:20 - İp: 212.***.**3.94
canersnow
canersnow (üye)
İstanbul / Meraklı

hocam d7000 kullanan bırı olarak flash tusunun altında bkt yazan ufak bı tus var ona basılı tutup ana ensatantene kadranını (ana ayar kadranı ) cevırırsen sol usttekı lcd deonune 0f + 2f -2f 3f degerlerı cıkıcak. bunlar 0 normal olan +2 f bı normal bır + degerde pzolama cekıo - de bı normal bı - pozlama cekıo 3 f de bı normal bı eksı bıde artı pozlama cekıo bu degerlerın yanında 0,3 0,7 dıe + ve - pozlama degerlerı verıo onları ayarlamnak ıcınde dıyafram kadranını kullan bıraz karısık oldu galıba ama kusura bakma :D bende klavuzdan ogrendım zamanında

ayrı ayrı cekıo resımlerı ama otomatık cekmesı ıcın zaman ayarlı cekmesı lazım bıde kumanda ıle cekımde var dıe hatırlıorum ama ne yalan soylıyım kummanda ıle denemedım onun dısında tek cekımde kac kare ıstıosan okdar deklansore basman yada serı cekımde elını basılı tutman lazım ( arka arkaya cektıgı ıcın elıne fazladan bır ıkı tane - + pozlama fazladan gelebılır )

Tarih: 17 Mart 2013, 19:40 - İp: 88.***.**5.243
uhuru
uhuru (üye)
Van / Amatör

Dostum benim d7000 im var ve dediğin özellik mevcut...Öncelikle fotoğrafçı diye geçinen kaprisli arkadaşlara bir çift sözüm olacak...Aslında bizler toplum olarak mı böyleyiz bilmiyorum ama bilgiyi paylaşmak istemiyoruz...Ben fotoğraf çekmeye yeni başladım ama bizim türklerden hiçbirşey öğrenmedim..Birçok şeyi YOU TUBE tan öğrendim.Yabancılar bu konuda hiç kaprisli değiller ve videolar ile uygulamalı paylaşıyorlar...
Neyse öncelikle d7000 kullanım kitabın varsa sayfa 109 da ayrıntılı olarak öğrenebilirsin..Yine kısaca sana anlatmaya çalışayım..
Menü+Özel ayarlar+basamaklama flaş+otomotik basamaklama ayarları+ AE ve Flaş ...Okeyledikten sonra,Makinanı tripoda tak ve bkt düğmesine basılı tutarak enstanteneyi gösteren yere bakarak düğmeyi sağa sola çevir ve 3 sayısını seç yine Ön taraftaki f değerini ayarladığmız düğmedende poz telafisini ayarla...
Belki yanlış terimler yazmış olabilirim idare et..Daha sonra aynı pozu 3 kere çek..Sonra fotoğrafları photomatik pro denilen bir yazılım var onu indir ve hdr yi oradan kolayca yaparsın...
Biraz karışık yazdım galiba elimden gelen bu...Öğrenmek istediğin bişey varsa bildiğim kadarıyla sana yardımcı olurum..Aynı şekilde sizde bana yardımcı olursunuz...Hoşçakalın...

Tarih: 17 Mart 2013, 22:31 - İp: 78.***.**3.129
  • 1