meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

National Geographic İnteraktif Okul

Forumda bazı sorular sordum. belki ülubumdan belki yanlış yerde sormamdan belki de kullanıcı adımdan... cevap alamadım. ben de fotoğraf çekmeyi nereden öğrenebilirim derken ünlü dergi National Geographic'in hazırladığı 4 ay promosyon olarak dağıttığı cd'leri internet üzerinde buldum. eğer paylaşılması yasak değilse linkleri burada yayınlamak isterim. bir promosyonun dağıtılması yasak deildir herhalde. forum yöneticilerinden haber beklemekteyim...

Tarih: 17 Ocak 2007, 18:09 - İp: 88.***.**7.82
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yasak olduğunu zannetmiyorum zaten daha önce bazı arkadaşlar tarafından burada paylaşıma sunuldu...

Tarih: 17 Ocak 2007, 18:39 - İp: 88.***.**9.225
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

konuyla ilgili 1 başlık görmüştüm. onda da yoktu diye hatırlıyorum. onun için yazdım. yoksa bakmadım değil ani

Tarih: 17 Ocak 2007, 19:01 - İp: 88.***.**7.82
cjx
cjx (üye)
Denizli / Amatör

Açıkcası bende edinmeyi istiyorum o setten. Ne şans hemşeriymişiz hem.

Tarih: 18 Ocak 2007, 02:40 - İp: 88.***.**7.13
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

ben cdleri kopyalayıp satıyorum uygun fiyatlara maksat dostlar yararlansın amacım bu ilanlarda ARAYABİLİRSİNİZ

Tarih: 18 Ocak 2007, 15:38 - İp: 85.***.**1.224
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

CD leri kopyalayarak satıp maddi çıkar sağlamak yasal değil. Bu düşüncenizden vazgeçin bence.

Tarih: 19 Ocak 2007, 08:07 - İp: 81.***.**0.50
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

cevap da gelmediğine göre ben linkleri kopyalıyorum. inşallah faydalı olur...

DEĞİŞİKLİK: başta ironhorse ve bazı arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine linkleri kaldırdık. yerine dergi fiyatına dergiyle birlikte satın alabileceğiniz bir bağlantı koyuyoruz.
işte telefon numarası: 0212 630 17 00

#meliksahu' tarafından 08.02.2007 17:18:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2007, 20:28 - İp: 88.***.**7.82
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

maddi çıkar sağlamıyorum ..
buna belki inanmayacaksınız ama burada sağlanan parayla meraklı genç arkadaşlara foto-eğitim verilecek

Tarih: 19 Ocak 2007, 21:43 - İp: 81.***.**0.9
fsarica
fsarica (üye)
Bursa / Amatör

selam
bu dosyaları indirdim ama nasıl kullanılacak bilemiyorum
dosyaları rar dan çıkarıp cd ye kayıt ettim ama
açmak isteyinca doğru cd yi takın diye bir uyarı alıyorum
cd kopyalamayı engellemek için bir koruma mı var yoksa ben mi beceremiyorum anlamadım.yol gösterirseniz sevinirim.

Tarih: 19 Ocak 2007, 21:57 - İp: 88.***.**1.45
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

şöyle ki: ilk cdyi indirdiniz diyelim. 5 parça halinde olacak. siz ilk parçayı açıp çıkart diyorsunuz. o da 5 rar parçasının hepsini birden çıkarıyor. siz de içerisindeki dosyaların hepsini cd'ye yazıyorsunuz. yazdıktan sonra o zaten otomatik algılıyor ve autorun ile çalıştırıyor. umarım işinize yarar. bu arada ben ilk 2 cd'yi test ettim. sağlam.

Tarih: 20 Ocak 2007, 16:52 - İp: 88.***.**7.82
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şimdi emege saygı adlı sarkıyı soylıycem sizlere ama bogazım agrıdıgı için sesim guzel cıkmıycak

national geographiv turkiye bu cdleri turkiyeye getirmek,uyarlamak,ceviri ve montajını yapmak için belirli bir maliyete katlanıyor..bizde dergilerle beraber bu cdleri alarak hem kendimize faydalı bir eser sahıbı oluyoruz hemde derginin maliyetine ortak oluyoruz..bu tip dergiler kısa donemli kampanyalarla kar etme satıs artırma gibi politikaların bir işe yaramayacagını bilirler,bu cdleri yayınlama amaclarıda belki bazılarına ınandırıcı gelmez ancak okurlarının faydalanması ve fotografcılıgın yaygınlaşmasıdır...bu kadar emek harcanmış bir işe,amacım genclerde ogrensin alamayanda bulsun diyerek çomak sokmak oncelikle emege saygısızlıktır...cdlerin uzerinde bir yazı vardır hani,izin alınmadan cogaltılması yasaktr diye..işte o yazıyı oraya koyma nedenleride budur..

amacınız ne olursa olsun bu yaptıgınız emege saygısızlıktır.madem bulamadınız natıonal geographici arar irtibat burosuyla iletişim kurar hem cdleri hem koruma kabını hemde 4 tane cok guzel dergiyi edinmiş olursunuz..maksimum 20 ytl gibi bir fiyata..zaten dergiyi alıp okuyanınız varsa okuyucu mektuplarında cd yi bulamadıgını yazan okurlara ne kadar yardımcı olduklarını bilir...

buarada orjinalleri zaten toplam 20-25 milyona denk bedeli olan cdleri cogaltıp nekadara satıyorsunuz yada kac kişiye satıyorsunuzki genc fotografcılara egitim verecek kadar bir sermaye yaratabiliyorsunuz bunu merak ettim???
amacım kimseyi kırmak ayıplamak yada baska herhangi birşey değil ancak bakkaldan sakız calmakta hırsızlıktır banka soymakta...aynı şekilde başka birinin emegini yaymakta saygısızlıktır...linkleri kaldırmanız dogru olacaktır diye dusnuyorum..

paylaşmak guzel ve dogru ancak bu korsan cd almakla aynı sey..saygılarımla

Tarih: 23 Ocak 2007, 05:24 - İp: 88.***.**5.151