porpotis
porpotis (üye)
İstanbul / Amatör

Meraba A 550

meraba arkadaşlar siteye yeni üye oldum.canon a550 aldım 3 gün oldu ama derinlik ayarı yapıp arka planı bulanıklaştırmayı bi türlü çözemedim.bide gündüz çekimlerinde 5 saniyelik pozlama yapmak istiyorum ama fotoğraflar bembeyaz çıkıo.bunun önüne nası geçebilirim.lütfen a550 için tarif edin.şimdiden teşekkürler.

Tarih: 21 Eylül 2007, 13:50 - İp: 88.***.**7.124
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Elindeki makine ile zor..Hatta kompak makineler ile çok zor diyebiliriz...Şöyle söyleyeyim manuel de f değerini 2.6 ya alıcan en düşük değer bu makinende ve sonra zoomu dayayacaksın sona o zamanda f 5.5 olacak...Çekeceğin insan obje herneyse onun arkasındaki nesneler de uzakta olacak...Ve sende yaklaşabildiğin kadar çekeceğin objeye yaklaşacaksın...Elindeki aletle anca bu şekilde deneyebilirsin pek verimli olmaz kanımca...Bende 12x zoomu olan h5 ile full zoom da portre çekebilmiştim oda belden yukarısı..Yani Dslr şart diyeyim....Yada...Photoşop blur aleti ile istediğin yere istediğin kadar uygularsın daha mantıklı...

#canbasri' tarafından 21.09.2007 17:09:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2007, 17:03 - İp: 88.***.**2.19
porpotis
porpotis (üye)
İstanbul / Amatör

sağol.artık seneye alıcam dslr bi makina. bu f değerini nası ayarlıcam peki manuel konumda?

Tarih: 21 Eylül 2007, 19:39 - İp: 88.***.**3.190
  • 1