lawless
lawless (üye)
Ankara / Meraklı

Hepinize Saygılar

slm arkadaslar aranıza yeni katıldım fotoğraf tutkusu bende vazgeçilmez bi hale geldi amatörce bişeyler yapmaya calısıyorum.kendi çekimlerimle.samsung d53 makinam var makinadan memnunum ancak gece cekimlerinde bilgisayara atınca fotografta noktacıklar cıkıyo acaba bu lenslemi ilgilidir yoksa yanlıs ısık ayarlamasından olabilirmi.tesekkür edrim.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 10:27 - İp: 88.***.**9.150
ryzer
ryzer (üye)
İstanbul / Amatör

Muhtemelen makinan gece çekimlerinde ISO değerini yüksek tutuyor. Bu durumda fotoğrafında rahatsız edici noktacıkların olması normal. Yapman gereken flaş kullanıp ISO değerini düşürmen. Yalnız çektiğin fotoğraflar 4-5 metreyi geçmemeli. Flaşın o kadar gitmeyecektir.

Tarih: 12 Ağustos 2007, 13:22 - İp: 85.***.**9.205
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

bu noktacıklara gren diyoruz. ryzer in de söylediği gibi yüksek iso değerlerinde ortaya çıkar. bunun için gün battıktan sonraki bir iki saat içinde çekimler yapabilirsin.o ara tam karanlık bastırmamıştır. ayrıca yine ryzer in dediği gibi flaş kullanabilirsin.

ayrıca aramıza hoşgeldin.ben buraya geleli yaklaşık 2 3 ay oluyor sanırım bi sürü şey öğrendim. senin için de yararlı olacaktır. düşünki, iki üç ay önce senin bu sorununa cevap olarak hiçbişey yazamazdım ama şimdi yorumlayabiliyorum kendimce

#mustafa_k' tarafından 12.08.2007 13:45:26 tarihinde düzenlendi.

#mustafa_k' tarafından 12.08.2007 13:46:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ağustos 2007, 13:42 - İp: 85.***.**3.224
lawless
lawless (üye)
Ankara / Meraklı

tesekkür ederim arkadaslar ilginiz için dediklerinizi uygulayacagım yardımlarınız için saolun tekrar bu site gercekten cok ii yeni şeyler öğrenmek için ve benim gibi yeni baslayanların en büyük yardımcısı olacagına inanıyorum.

Tarih: 13 Ağustos 2007, 10:48 - İp: 88.***.**9.150
  • 1